Polski

BALONY NAD KROSNEM 2017

Już za nami tegoroczna osiemnasta edycja Balonów nad Krosnem!  Wyjątkowa impreza, która co roku łączy pasjonatów lotnictwa, miłośników sportowych emocji i amatorów dobrej zabawy.

Zobacz fotorelację z imprezy 2017 >>> Kliknij

Do zobaczenia za rok!
Prestiżowe Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz plenerowych wydarzeń Krosna. "Majówka" od lat kojarzona jest właśnie z piknikiem lotniczym, który corocznie towarzyszy zawodom.

 


Emocjonujące zawody balonowe dostarczają niezapomnianych wrażeń dla wszystkich obserwujących powietrzne zmagania. W programie imprezy każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Niesamowite pokazy lotnicze, występy znanych artystów, kiermasze rozmaitości i niezmiennie od lat towarzyszące stoiska gastronomiczne serwujące m.in. lokalne smakołyki.Zawody balonowe w Krośnie 2017


Krośnieńskie święto lotnictwa, corocznie gromadzi tysiące zwiedzających, dla których organizuje się liczne imprezy towarzyszące odbywające się m.in. na krośnieńskim Rynku czy w Centrum Dziedzictwa Szkła. Majowe niebo nad Krosnem, pełne wielobarwnych balonów jest widokiem niepowtarzalnym i godnym polecenia.


Obejrzyjcie galerię z balonowej imprezy 2016:) A więcej o samych zawodach, znajdziecie tu.


Na balonowej scenie 2017 zagrają m.in:


Koncerty na balonowej scenie 2017


Spędź rodzinną majówkę w Krośnie!Program - Balony nad Krosnem 2017

 

29 kwietnia 2017 (sobota)

godz. 19.00 - Lotnisko Krosno

Hip Hop Day: Te-Tris, Sarius, Ten Typ Mes

 

godz. 20.30 - Rynek

- koncert Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

- prezentacja załóg oraz uroczyste otwarcie Zawodów Balonowych

 

30 kwietnia 2017 (niedziela)

- godz. 6:00 - konkurencje balonowe*

- godz. 18:00 - konkurencje balonowe*

- godz. 18:00 - Lotnisko Krosno - koncerty: Doc., Róże Europy, Piersi

 

1 maja 2017 (poniedziałek)

- godz. 6:00 - konkurencje balonowe*

- godz. 18:00 - konkurencje balonowe*

- godz. 18:00 - Lotnisko Krosno - koncerty: Krusher, Püdelsi, LemON

 

2 maja 2017 (wtorek)

- godz. 6:00 - konkurencje balonowe*

- godz. 12.00 - 16.00 - Lotnisko Krosno: Turniej klas mundurowych "Munduriada" zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie

- godz. 18:00 - konkurencje balonowe*

- godz. 20:00 - oficjalne zamknięcie zawodów

 

3 maja 2017 (środa)

- godz. 11.00 - 17.00 - Lotnisko Krosno: rodziny piknik balonowy - pokazy artystyczne, konkursy, zabawy, programy interaktywne: "Piraci z Karaibów" oraz "Bajkowy Świat Smerfów"

 

*konkurencje balonowe (30.04 - 02.05.2017, ok. godz. 6.00 i 18.00) są uzależnione od warunków atmosferycznych, a miejsce ich startu oraz zakończenia jest ustalane na bieżąco przed rozpoczęciem poszczególnych konkurencji przez Dyrektora Sportowego Zawodów.

 

Rozkład jazdy „Balonowych Autobusów”

 PROGRAM  IMPREZY BALONY NAD KROSNEM 2017:

Te-Tris / Balony Nad Krosnem - Hip Hop Day / 29.04.2017

Te-Tris to doskonale znany raper i producent, od kilkunastu lat aktywnie obecny na scenie muzycznej. Legendarna postać underground’u, ikona polskiego freestyle’u, autor klasycznych mixtape’ów, wyjątkowych albumów i koncertów nie raz okrzykniętych najlepszym rapowym show w Polsce. Dwukrotny v-ce mistrz WBW, studyjną karierę rozpoczynał wydanym własnym sumptem „Naturalnie EP” w 2004 roku. Jednak oficjalny debiut, długogrający krążek „Dwuznacznie” ukazał się dopiero 5 lat później. Fani ambitnego rapu znad Wisły byli zachwyceni, a idące w sukurs albumowy mixtape’y „Stick2mynameright” i „Shovany” zwróciły oczy i uszy słuchaczy na tego świetnie rokującego rapera z Podlasia. Wykorzystał to znakomicie przebojowymi niezwykle energetycznym, koncepcyjnym albumem „Lot 2011” ze szlagierowymi „Ile mogę” i „Trzeba żyć”, który wprowadził Chrabina do grona najbardziej rozchwytywanych postaci sceny rapowej. W 2013, wyłamując się nieco z solowej działalności, nagrał wspólny album z Pogzem „Teraz”, a krążek zadebiutował na 4 miejscu OLIS. Ten sam wynik powtórzyło wydane 2 lata później „Definitywnie”, z singlowym „Kopi Luwak” notujących milionowej wyświetlenia na Youtube i pojawiających się na listach przebojów stacji muzycznych. Rok 2017 to robiący ogromne zamieszanie wśród fanów „Tristape” wypuszczony pod skrzydłami kiełkującego Tetmusic. Fani i krytycy zgodnie okrzyknęli go jednym z najlepszych materiałów rapera, wskazując na przysłowiową „kolejną młodość” i powrót do najwyższej formy. Ten król mikstejpów, to również znana sceniczna bestia. Jego koncerty na długo zostają w pamięci uczestników, a wspierany przez świetnych instrumentalistów, sprawnie mieszających najlepsze elementy repertuaru, każde miejsce zamienia w show przez duże S.

 

Te Tris


 

Sarius / Balony Nad Krosnem - Hip Hop Day / 29.04.2017

Sarius to młody częstochowski raper, który zadebiutował w ramach Asfalt Records w listopadzie 2013. Sarius ma mocny i charakterystyczny styl. Rozpiera go energia, ale nie ta, którą emanują na ludzi monitory komputerów, ale ta zdrowa, która pozwalała mu trenować i jeździć na zawody bokserskie juniorów. Jeśli chodzi o hip-hop, pierwszą walkę i pierwsze zwycięstwo w karierze zawodowej ma już za sobą - jego pierwsza płyta spotkała się z uznaniem słuchaczy. Entuzjastycznym ocenom towarzyszyło zaskoczenie ukrytym do tej pory talentem Sariusa. Na raperze poznał się między innymi O.S.T.R., który wraz z Hadesem nagrał gościnne zwrotki, a także wyprodukował jeden numer na płycie. Swój bit dostarczył też Emade. Zahartowany jako oficjalny supporter na megatrasie koncertowej Ostrego i Marco Polo, Sarius to opierzony i wszechstronny raper. Nic tak nie pomaga w wykrystalizowaniu się odpowiedniej dla tego fachu osobowości i warsztatu jak litry potu pozostawione przed kilkutysięczną publicznością.

 Sarius zdjęcie


Ten Typ Mes / Balony Nad Krosnem - Hip Hop Day / 29.04.2017

Ten Typ Mes to wszechstronny artysta z 10 płytami na koncie (w tym dwiema złotymi) swobodnie mieszający rap z elektroniką, g-funkiem i jazzem. Wraz z zespołem tworzy na scenie kolektyw, którego moc (perkusja i klawisze) kontruje melodią (żeńskie chórki). Doświadczenie festiwalowe (od Hip Hop Kempu po Orange i Off Festival) pomaga Mesowi przyciągać publiczność z różnych światów. Felietony rapera ukazujące się od lat (m.in. T-mobile-music, Co Jest Grane24, Gazeta Magnetofonowa) i piosenki dla innych wykonawców (m. in. dla Korteza) dowodzą współczesnego, wielowątkowego podejścia do roli autora tekstów. Nowa płyta „AŁA.” promowana singlami m.in. z Izą Lach i Dawidem Podsiadło otwiera nowy rozdział w koncertowej historii Typa i jego zespołu.

 Ten Typ Mes zdjęcie  1. / Balony Nad Krosnem / 30.04.2017

Zespół DOC. powstał latem 2014 roku z inicjatywy dwóch lekarzy z Łańcuta: neurologa Konrada Bauma i gastrologa Tomasza Ryznara. Pomimo czasochłonnej pracy obaj muzycy mają za sobą spore doświadczenie i historię muzyczną z niemałymi sukcesami. Do lekarzy dołączyli zawodowi muzycy z Łańcuta i Krosna Witold Drapała (ins. Klawiszowe), Cezary Czarnota (gitara) oraz Filip Łukaszewicz (perkusja). Zespół wypracował własny styl i brzmienie oparte na rocku i bluesrocku z elemantami r'n'b. Wiosną 2016 r. odbyła się premiera ich pierwszego singla pt. „Dom”. 10 lutego 2017 r. odbyła się premiera pierwszej płyty DOC. Pt. „Dla kilku chwil”

 


Zespół D.O.C zdjęcie


Róże Europy/ Balony Nad Krosnem / 30.04.2017

Róże Europy to polski rockowy zespół muzyczny założony w 1983 w Warszawie, chociaż za oficjalne rozpoczęcie działalności zespołu można przyjąć występ na Festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. Założycielem i liderem grupy jest Piotr Klatt (wokalista i autor tekstów), który jako jedyny był w zespole przez cały okres jego istnienia. Szczyt popularności zespołu to pierwsza połowa lat 90, której symbolem jest największy przebój grupy - „Jedwab”. Róże Europy oferują muzykę pełną przebojowości, autentyczności, ciekawej warstwy literackiej oraz uniwersalnego wielopokoleniowego przesłania. To jest zawsze lokomotywa szalonej muzyki z rockową energią, która porywa publiczność ze sobą. Tak jest wszędzie gdzie grają. Lubią grać, a publiczność lubi bawić się z nimi. Bieżący rok przybliża Róże Europy do jubileuszu 35-lecia pracy artystycznej na którą składa się między innymi ponad 1.000.000 sprzedanych płyt oraz tysiące koncertów w całej Polsce, występy w USA, Anglii, Austrii i Włoszech.

 


Zespół Róże Europy


Piersi/ Balony Nad Krosnem / 30.04.2017

Sami o sobie: Zespół Piersi powstał w 1984 roku w Jarocinie z inicjatywy Zbigniewa Moździerskiego, Pawła Kukiza, Andrzeja Olszewskiego, Rafała... ble, ble ble. Kto chce poczytać o historii, odsyłamy do netu - tam można znaleźć mnóstwo prawdziwych i mniej prawdziwych faktów z życia zespołu. Kto natomiast chce poznać nas nieco bliżej, zapraszamy do zapoznania się z tym właśnie info. Razem mamy 405 lat, nasz wzrost to 17 metrów i 68 centymetrów, ważymy równiutką tonę, z czego połowa to „Mały” i „Asan”, mieliśmy 385 dziewczyn, z czego dziesięć najlepszych ;) zostało naszymi partnerkami życiowymi. W tych związkach, z małym wyjątkiem, spłodziliśmy potomstwo w ilości czternastu sztuk, z czego pięć dziewczynek i dziewięciu chłopców. Nasze zainteresowania to cenzura, cenzura oraz cenzura.

Po za tym interesujemy się muzyką, filmem, sportem, podróżami i szeroko pojęta rozrywką ;) Jeśli chodzi o osiągnięcia to możemy pochwalić się faktem, iż każda płyta zespołu PIERSI pokryła się złotem, a ostania „PIERSI i PRZYJACIELE 2”, na której znajduje się piosenka „Bałkanica” ma już kolor platynowy i wielkimi krokami zbliża się po diament. Po rezygnacji Pawła Kukiza ze współpracy z zespołem pod koniec 2012 roku, w wyniku jawnego głosowania współprace wokalną powierzyliśmy naszemu oddanemu fanowi - Adamowi Asanov, który jako jedyny z wszystkich kandydatów znał teksty piosenek zespołu PIERSI na pamięć. Z „Asanem” na pokładzie zdobyliśmy trzy nagrody na festiwalu OPOLE 2014 roku, w tym tę najważniejszą - NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI. Z utworem „Bałkanica” byliśmy nominowani do nagrody „Fryderyki”, zagraliśmy na największym festiwalu w Europie „WOODSTOCK”, organizowanym przez Fundacje WOŚP, co było dla nas ogromnym przeżyciem. Utwór „Bałkanica” przez długi czas utrzymywał się na pierwszych miejscach list przebojów, zdobył kilkanaście nagród jako utwór roku, był przez wiele tygodni najlepiej sprzedającym się singlem przez internet w takich serwisach jak iTunes, Muzodajnia, Spotify i wielu innych, a liczba odsłon w serwisie You Tube przekroczyła liczbę 72 milionów. Z ciekawostek o klipie do „Bałkanicy”, to realizowany był na rzeszowskim rynku, a nie jak wielu twierdzi w Kazimierzu. Kosztował około 2.000 PLN + zakup trzech kebabów, które wzięły udział w nagraniach. Niezwykle ważną rolą w życiu zespołu jest działalność charytatywna. Nie ma miesiąca, w którym to PIERSI nie uczestniczyły by w jakiejś akcji na rzecz potrzebujących. Po wydaniu płyty „Piersi i Przyjaciele 2” (2013 r.) rozpoczął się najbardziej owocny okres w historii zespołu PIERSI. Największą nagrodą za pracę muzyków, niewątpliwą przyjemnością i tchnięciem wiatru w ich skrzydła, była, jest i będzie reakcja publiczności na koncertach, która to wydaje się zaakceptowała ich w pełni po tak wielkiej transformacji. Za to dziękują z całego serca.

 


Piersi zespół zdjęcieKrusher/ Balony Nad Krosnem / 01.05.2017

Zespół Krusher powstał w listopadzie 2002 roku, kiedy to kilku maniaków klasycznego heavy metalu postanowiło spotkać się na wspólnej próbie, by przygotować kilka coverów na potrzeby jednego koncertu. Jak się później okazało, nie był to jedyny koncert, do tej pory zespół zagrał ich już ponad 300. Formacja ma na swoim koncei siedem nagrań studyjnych, koncertowe DVD oraz trzy teledyski. Muzyka Krusher to melodyjny metal z kobiecym wokalem, który sprawdza się nie tylko na metalowcych festiwalach. Zespół wyróżnia się energicznością, szerokością przekazu i doskonałym kontaktem z publicznością. Nazwa zespołu pochodzi od angielskiego słowa „crush” co znaczy „miażdzyć”, „zgnieść”. Krusher, czyli „Miazgator”, miażdży pozytywną energią, co widać na scenie i poza nią!

 


Krusher

Püdelsi / Balony Nad Krosnem / 01.05.2017

Zespół Püdelsi powstał na przełomie 1985 i 1986 roku. Tego samego roku został laureatem największego polskiego festiwalu w Jarocinie, co zaowocowało wydaniem płyty z Korą Jackowską (największą polską wokalistką z zespołu Mannam) pt. Kora Püdelsi „Bella Puppa”. Płyta sprzedała się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy. Laureat nagrody Polskiego Radia na największym festiwalu polskiej piosenki w Opolu. Był laureatem muzycznych jedynek, brał udział w wielu programach telewizyjnych i Radiowych. Piosenki zespołu zdobywały wielokrotnie czołowe miejsca list przebojów Polskiego Radia i Telewizji. Püdelsi zagrali setki koncertów w całej Polsce, nagrali wiele płyt (w tym trzy złote płyty), a płyta „Wolność Słowa” sprzedała w się ponad milionowym nakładzie. Zespół był gwiazdą wielu koncertów sylwestrowych zawsze zapewniając świetną zabawę, mając w swoim repertuarze wiele dobrze znanych przebojów. Koncertował w Berlinie, Kopenhadze. Wielokrotnie nominowany do największej nagrody muzycznej Fryderyki. W swoim dorobku ma wiele znaczących płyt. W roku 2016 Püdelsi obchodzili 30 lat działalności twórczej. Z tej okazji przygotowali Płytę pt „ÜBER ALLES“ Płyta zawiera 15 jak zwykle bardzo różniących się od siebie piosenek, o bardzo różnej tematyce , nagranych w studio DMP w Krakowie. Płytę zaszczyciło obecnością zacne grono Gości.

 Pudelsi zespół zdjęcie

LemON / Balony Nad Krosnem / 01.05.2017

LemON to zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie - może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak stało się chociażby z utworami „Napraw”, „Scarlett”, „Spójrz”, „Nice” i „Jutro”. Grupa zyskała uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami (m.in. SuperJedynka, Sopot TOPTrendy, Eska Music Award, Przebój 25-lecia Radia Zet, Yach). Albumy „LemON”, „Scarlett”, „Etiuda zimowa” w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną. LemON to także fenomen w Internecie. Na samym Facebooku zespół zgromadził blisko 400.000 fanów. Łącznie klipy zespołu zostały wyświetlone ponad 50.000.000 razy! Co najbardziej zaskakujące, nawet niekomercyjne niszowe utwory, takie jak „Lwia część”, „Dewiat”, „Litaj ptaszko” czy „Do świąt” - mają setki tysięcy wyświetleń na YouTube. Oficjalny Fanclub LemON zrzesza tysiące oddanych fanów, którzy aktywnie uczestniczą w życiu zespołu organizując widowiskowe, zapadające w pamięci akcje towarzyszące koncertom i premierom. Korzystając ze słów Adama Sztaby, wypowiedzianych na samym początku ich kariery, tuż po wygraniu 3 edycji programu Must Be The Music: „LemON to zespół, który ma szlachetność w sobie i jednocześnie można puścić go w radiu. Jestem urzeczony tym bandem. Wydawałoby się, że oni są tacy niszowi. Ale nagrywają piosenki, które są na listach przebojów, czyli okazuje się, że te dwie rzeczy można połączyć”.

 

Liderem zespołu jest Igor Herbut, wokalista, którego Maryla Rodowicz nazwała nadzieją polskiej wokalistyki, a Elżbieta Zapendowska stwierdziła, że „śpiewa tak, że plomby wypadają”. Agnieszka Chylińska, Grzegorz Markowski i Sebastian Karpiel-Bułecka i Jan Borysewicz zaprosili Igora do wyjątkowych duetów. Adam Sztaba, powiedział o Igorze: „To facet który się urodził żeby przekazywać emocje głosem” i zaprosił go do udziału w wyjątkowym projekcie poświęconym twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Wykonanie Igora utworu „Tu jestem w niebie” spotkało się z uznaniem krytyków, słuchaczy, a także najbliższych Grzegorza Ciechowskiego. Wcześniej Igor był zaproszony przez Natalię Niemen - do zaśpiewania utworów Czesława Niemena, a na koncercie „Wolność - Kocham i rozumiem” na KFPP w Opolu - jego interpretacja „Snu o Victorii” Dżemu zapisała się w pamięci widzów na bardzo długo. Na tym samym festiwalu zdobył SuperJedynkę dla najlepszego wokalisty.

 


Lemon - zespoł zdjęcie

Młodzieńcza charyzma Igora współistnieje na scenie z rzadko spotykaną wrażliwością artystyczną. Igor na koncertach brawurowo wykonuje drapieżne rockowe kompozycje, żeby za chwilę zasiąść przy pianinie i zaśpiewać intymną balladę. Jego łemkowskie korzenie można usłyszeć zarówno w nostalgicznych kompozycjach, jak i intrygujących wschodnich zaśpiewach. Warsztat wokalny, który zdobył śpiewając w cerkiewnych chórach, zespołach ludowych, a wreszcie na studiach jazzowych - pozwolił mu stworzyć styl, który jest nie do podrobienia. Nie boi się wyzwań i ma dystans do tego co robi. Stworzony dla żartu utwór „Wkręceni”, który trafił na ścieżkę dźwiękową kinowego hitu i uzyskał ponad 25 milionów wyświetleń na YouTube. Teksty Igora, niezależnie czy te poważne, czy lekkie, czy to wykonywane w języku polskim czy łemkowskim, wyróżniają się jedną wspólną cechą: płyną prosto z serca i mają przesłanie.

 

Albumy „Scarlett” i „Etiuda zimowa” zostały wyprodukowane samodzielnie przez Igora Herbuta i jego kolegów z zespołu: Piotrka „Rubensa” Rubika (gitary), Tomasza „Harry’ego” Waldowskiego (bębny), Piotra Kołacza (bas) i Piotra Walickiego (instrumenty klawiszowe). Zespół w niezmienionym składzie gra od ponad dwóch lat, przy tym sam komponuje i aranżuje swoje utwory. Niespożyta kreatywność muzyków sprawia, że nawet dobrze znane wszystkim przeboje - takie jak „Napraw”, „Będę z Tobą”, czy „Scarlett” - rozwijają się i ewoluują z każdym miesiącem wspólnego grania. A z każdym kolejnym utworem, który powstaje, LemON stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej.

 

Zespoół Lemon - zdjęcie

Członkowie grupy pochodzą z różnych krańców Polski (od Dolnego Śląska, przez Podkarpacie, Lubelskie, Górny Śląsk po Lubuskie), ale przede wszystkim z różnorodnych muzycznych środowisk - od jazzu, przez garażowego rocka, po hip hop i r’n’b.

 

Wirtuoz perkusji i multiinstrumentalista - Tomasz „Harry” Waldowski - współtworzył tak uznane zespoły jak Chłopcy kontra Basia, Klezmafour, Pendofsky, występował w Polsce i za granicą z takimi legendami jazzu jak Grażyna Auguścik. Jego projekty były wielokrotnie nagradzane prestiżowymi nagrodami i nominowane do nagrody Fryderyka.

 

Charyzmatyczny gitarzysta - Piotrek „Rubens” Rubik - wraz ze swoimi wcześniejszymi zespołami Bulbwires czy The And występował na scenach najważniejszych festiwali: Open’er, Jarocin, Woodstock, OffFestival, SpringBreak. W zespole LemON gra na gitarach elektrycznych, akustycznych, a nawet na banjo. Piotr Walicki - pianista zespołu - wcześniej tworzył muzykę ilustracyjną i oprawę muzyczną do wielkich widowisk medialnych, współpracował jako aranżer i kompozytor z najwybitniejszymi polskimi wokalistkami. W LemON gra na instrumentach klawiszowych i jako wykształcony perkusista - staje także za bębnami! Basista - Piotr Kołacz - przez lata aktywnie działał na scenie niezależnej w Zielonej Górze. To tam poznał się z Igorem, z którym szybko odnaleźli wspólny muzyczny język i zaczęli razem grać. Dziś odpowiada za niosący, niepohamowany groove - znak rozpoznawczy, każdego koncertu LemON. Wszyscy członkowie zespołu, cała piątka, oddali cały swój kunszt i doświadczenie projektowi LemON, czerpiąc ze swoich muzycznych korzeni - aby właśnie z LemON stworzyć jedyne w swoim rodzaju brzmienie.

 


Za to, aby każdy koncert brzmiał nienagannie i wbijał zgromadzoną publiczność w osłupienie odpowiada realizator dźwięku - Piotr „Sawker” Sawicki, a za realizację światła na koncertach - Tomasz Sierotko. Funkcję road managera pełni Rafał Orłoś. Nad rozwojem zespołu niezmiennie czuwa od samego początku Jan Kępiński i Małgorzata Dacko. Grupa ma na koncie występy na najważniejszych festiwalach (m.in. Woodstock, Sopot, Opole), koncerty za granicą (Wembley Arena w Londynie, trasa klubowa na Wyspach Brytyjskich, występy we Włoszech, Austrii i Niemczech), występy na prestiżowych galach (m.in. Fryderyki - w duecie z grupą Kroke, Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego, Nagrody Viva!Najpiękniejsi).

 

W sezonie wiosennym i letnim, LemON gra na największych scenach plenerowych w kraju. Jesienią i zimą grupa koncertuje w uznanych klubach i salach wypełnionych po same brzegi (Stodoła, Wytwórnia, Eter, OdNowa, Scena, Forty Kleparz, Eskulap, Palladium, Sala Ziemi, Filharmonia Szczecińska). W 2016 roku LemON został osobiście wybrany przez grupę Imagine Dragons jako jedyny support ich pierwszego koncertu w Polsce w łódzkiej Atlas Arenie. Odpoczynek? „Dopiero, kiedy spełnimy jeszcze trochę swoich muzycznych marzeń” - odpowiadają zgodnie.
PROGRAM Balony nad Krosnem – Balonowe Mistrzostwa Polski

XVIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe, rozgrywane od najbliższej soboty (29.04), w tym roku mają rangę Balonowego Pucharu Polski. Przewidziane jest też rozegranie Memoriałów Bogusławy Nykiel - Ostrowskiej i Jerzego Piłata. Zawody potrwają do 2 maja (wtorek).

- W tej chwili zgłoszonych jest 45 załóg - mówi Zygmunt Jerzyk - Dyrektor zarządzający MGZB - 42 załogi startują w konkurencjach, 3 załogi jako tzw. fiesty. Wśród załóg 20 jest z Polski, 11 z Litwy,
8 z Węgier, 3 z Rosji oraz po jednej z Łotwy, Ukrainy i ze Słowacji .

Już we czwartek (27.04) obserwatorzy będą mogli zauważyć balony na krośnieńskim niebie.

- W Krośnie odbędzie się też trening Kadry Narodowej Baloniarzy w składzie: Zbigniew Jagodzik, Mateusz Rękas, Arkadiusz Iwański, Krzysztof Borkowski, Adam Jaskólski, Roman Bauta, Denis Dawidziuk, Tomasz Filus, Daria Dudkiewicz-Goławska , Ewelina Leszczuk. Trenerem jest Witold Filus – wylicza Zygmunt Jerzyk.

 

Balony nad Krosnem – co na scenie?

Jak co roku, scena Balonów nad Krosnem obfituje w gwiazdy. W tym roku wystąpią gwiazdy Hip-Hopu (Te-Tris, Sarius, Ten Typ Mes ) oraz, m.in. Piersi, Pudelsi i LemON. W niedzielę i poniedziałek (30.04 – 1.05) będzie też nadawać studio balonowe "Poleć Krosno", a przez cały czas trwania fiesty działać będzie wesołe miasteczko i punkty gastronomiczne. Dostępna będzie także statyczna wystawa sprzętu latającego i podniebne atrakcje Aeroklubu Podkarpackiego - Szkoły Lotniczej w Krośnie.

 

Balony nad Krosnem – Zmiany organizacji ruchu i bardzo mało parkingów

Czas balonowej imprezy to także zmiany w organizacji ruchu. Należy zwrócić uwagę na nowe oznakowanie dróg i bezwzględnie stosować się do poleceń osób kierujących ruchem. Znacząco zostały także ograniczone miejsca parkingowe w sąsiedztwie lotniska.

- W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, zmieni się organizacja ruchu w obrębie ulic dojazdowych do lotniska. Liczba miejsc parkingowych także zostanie bardzo mocno ograniczona.  Ponieważ zaparkowanie samochodu w okolicy lotniska może się okazać niemożliwe, zalecamy dojazd na teren imprezy specjalnymi „balonowymi autobusami”

 

Bezpłatna komunikacja – bez problemu dotrzesz na lotnisko

Bezpłatne, autobusy zostaną uruchomione od soboty (29.04) do środy (3.05), na trasie od Starostwa Powiatowego do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Żwirki i Wigury. Będą one kursować w obu kierunkach z dużą częstotliwością tak, żeby dojazd był jak najbardziej dogodny. Przejazd autobusami jest bezpłatny a szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie MKS.

 

Wyjazdowa Prognoza Pogody w TVN będzie z Krosna

W niedzielę i poniedziałek (30 kwietnia i 1 maja) Wyjazdowa Prognoza Pogody nadawana będzie na żywo przez stacje TVN właśnie z Krosna. Popularna prezenterka, Anna Dec - przedstawi prognozę pogody i będzie rozmawiać z ciekawymi ludźmi. Program z naszego miasta będzie można zobaczyć na kanałach TVN.Facebook Balony nad Krosnem 
Gatunek: