Polski

„Imago” wystawa malarstwa Michała Spryszyńskiego

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Galeria Pogranicza zaprasza na wystawę malarstwa Michała Spryszyńskiego „Imago”. Spotkanie z autorem odbędzie się 15 lutego 2019 o godzinie 17.00. Wystawa organizowana przy współpracy z Karpackim Towarzystwem Przyrodników. Wstęp wolny.

UWAGA!
15 lutego 2019, godzina 11.00 - w ramach Artystycznych Ferii Zimowych spotkanie malarza z dziećmi (wstęp wolny, liczba miejsc nieograniczona, nie obowiązują zapisy). Gościnnie: Karpackie Towarzystwo Przyrodników
 

 

Plakat „Imago” wystawa malarstwa Michała Spryszyńskiego

 


Michał Spryszyński
W 2014 roku obronił dyplom (w pracowni dr Jakuba Ciężkiego) na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Obecnie mieszka w Krośnie.

Jednym z założeń artysty jest podkreślenie walorów estetycznych i dekoracyjnych owadów. Piękno tych fascynujących zwierząt jest często niedostrzegane. Zapewne wielu odbiorców będzie zaskoczonych różnorodnością form, kształtów oraz kolorów tych wspaniałych stawonogów. Wystawa połączona będzie z krótką prelekcją na temat owadów polskich oraz materiałami multimedialnymi, które dopełnią i rozbudują temat przewodni.
 

 

„Imago” wystawa malarstwa Michała Spryszyńskiego

 


Wiele z owadów przedstawionych na obrazach znajduje się pod ochroną w Polsce. Większość z nich namalowana została ze złotymi elementami ciała. Ma to podkreślić ich wartość dla świata przyrody. Chciałbym w ten sposób zwrócić uwagę ludzi na niedostrzegalne, ginące piękno świata zwierząt, który nas otacza, a którego częstokroć nie dostrzegamy - tak autor mówi o wystawie.
 


Zdecydowana większość polskich owadów nie przekracza 4-5 cm. Autor zapewnia, że namalowane w skali 1:7 albo nawet 1:20 z pewnością zrobią powalające wrażenie. Dodatkowo ukazane w ciekawej, malarskiej formie powinny zapaść na długo w pamięć oglądającego.
 


Szczegóły: www.rckp.krosno.pl