Polski

RYNEK KROSNA. ŚWIĄTECZNE SERCE MIASTA 2018

Święty Mikołaj spełniający życzenia, mali pomocnicy zbierający sprawności, zapach pierników unoszący się w powietrzu, warsztaty artystyczne i suto zastawiony wigilijny stół. W grudniu zapraszamy na krośnieński rynek. RYNEK KROSNA. ŚWIĄTECZNE SERCE MIASTA - wydarzenie tworzone z sercem. 

Plakat - Rynek Krosna Świąteczne Serce Miasta

 

 


PROGRAM

MIASTECZKO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
Miejsce: płyta rynku, podcienia, kamienica, ul. Rynek 8
Termin: 6 grudnia 2018, godzina 16.00-19.00

 

Plakat - Miasteczko Świętego Mikołaja

 


PROGRAM
godzina 16.00
Koncert Studio Piosenki SWING
godzina 16.30
Symboliczne rozświetlenie rynku
Zimowe Piosenki - wspólne śpiewanie (piosenki: „Zizizima”, „Nasza zima zła”, „Biały walczyk”)
Koncert zespołu DYSONANS
16.00-19.00
Zabawa Pomocnik Mikołaja
RetroBajki - bajki wyświetlane z projektora ANIA (kamienica, ul. Rynek 8)
Wystawa lalek i masek Teatru Maska z Rzeszowa (kamienica, ul. Rynek 8)

Nie taka zima straszna jak ją malują! 6 grudnia zapraszamy na krośnieński rynek - czekamy na najmłodszych i tych, którzy jeszcze nie wyrośli z bycia dzieckiem! Miasteczko świętego Mikołaja otwiera swoje podwoje, oferując wszystkim przybyłym coś dla oka i coś dla ucha! Na mikołajkowej scenie magiczne piosenki zaśpiewają wokaliści Studia Piosenki SWING i zespołu Dysonans, zapraszając jednocześnie do wspólnego śpiewania trzech (a może więcej) zimowych utworów. Symbolicznie rozświetlimy wszystkie ozdoby świąteczne, witając chyba najbardziej wyczekiwanego przez dzieci gościa - Świętego Mikołaja. Na wszystkie dzieci czekają łakocie i pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. W myśl nowej, krośnieńskiej tradycji w tym roku Mikołaj również przymyka oko i nikomu nie daje rózgi. Najmłodsi będą mieć okazję do udziału w zabawie „Pomocnik Mikołaja” - wymagającej skupienia, dobrych humorów i pomysłowości - będącej jednocześnie wehikułem czasu. Podróż do czasów dzieciństwa naszych rodziców za sprawą bajek wyświetlanych z projektora Ania lub Jacek  i wystawa najpiękniejszych lalek i masek Teatru Maska to sposób na udany zimowy wieczór!


Zabawa „Pomocnik Mikołaja”
Po raz trzeci zapraszamy najmłodszych do udziału w zabawie „Pomocnik Mikołaja”. W tym roku ponownie sprawdzimy, na ilu pomocników może liczyć Mikołaj, kto szybko i sprawnie rozwiązuje łamigłówki, a kto chce poznać dzieciństwo rodziców. Sześć stanowisk rozmieszczonych na płycie rynku, podcieniach i w kamienicy przy ul. Rynek 8.
 


Jak zostać „Pomocnikiem Mikołaja” - instrukcja

Krok 1
Znajdź biuro organizacyjne. Tam odbierzesz kartę na pieczątki z krótką instrukcją.

Krok 2
Odnajdź sześć stanowisk i zmierz się z zadaniami przygotowanymi przez Mikołaja - zobaczysz je z daleka. Zdobądź wszystkie sprawności (i pieczątki) - nie zapomnij poprosić rodziców, opiekunów i przyjaciół o pomoc. To rodzinna zabawa! Mikołaj lubi płatać figle i zaskakiwać - siódme, dodatkowe stanowisko z pewnością spodoba się miłośnikom teatru!
 

Stanowiska i sprawności:
1. Bądź kulturalny
Poznaj cechy osoby kulturalnej! Z rozsypanych liter ułóż kulturalne słowa i zwroty.
2. Bądź rodzinny
Zgadnij, co przedstawia jeden z sześciu obrazków! Ułóż układankę, ale nie sam! Poproś o pomoc rodziców, dziadków lub przyjaciół.
3. Bądź opiekuńczy
Zaopiekuj się zmarzniętym reniferem i ubierz go w ciepłe ubrania z nowej zimowej kolekcji.
4. Miej dobrą pamięć
Zagraj w świąteczną grę i do każdego obrazka znajdź jego parę
5. Bądź zawsze uśmiechnięty
Poznaj dzieciństwo swoich rodziców! Obejrzyj bajkę z kultowego projektora ANIA, a z pewnością się uśmiechniesz.
6. Bądź zwinny
Wędka w dłoń! Spróbuj „wyłowić” prezent z worka pełnego niespodzianek.
* 7. Mały lalkarz
Wystawa lalek i masek Teatru Maska czeka!

Krok 3
Wróć z kartą do biura organizacyjnego, pochwal się zdobytymi sprawnościami i odbierz drobny upominek. Nie zapomnij, że jesteś Pomocnikiem Mikołaja - teraz musisz być grzeczny przez cały nadchodzący 2019 rok!

 


FABRYKA PIERNIKA
Miejsce: kamienica, ul. Rynek 8
Termin:
8 grudnia 2018, godzina 16.00-19.00
9 grudnia 2018, godzina 11.00-19.00

 

Plakat - Fabryka Piernika

 


W ubiegłych latach piekliśmy, dekorowaliśmy i - bądźmy szczerzy - podjadaliśmy! W tym roku również zapraszamy do „Fabryki Piernika”! Tradycyjnie zapraszamy razem z mistrzami pieczenia - Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 - do udziału w warsztatach i zabawie. Dowiecie się, jak piec i ozdabiać pierniki. Najwytrwalszych zapytamy, czy piernik wyniesiony z Fabryki ma szansę trafić na choinkę, czy zostaje zjedzony zaraz po zastygnięciu lukru. Zachęcimy też do głosowania na najpiękniejszą choinkę.

 GŁOSOWANIE NA NAJPIĘKNIEJSZĄ CHOINKĘ

Miejsce głosowania: kamienica, ul. Rynek 8, Krosno (Fabryka Piernika)
Termin:
8 grudnia 2018, godzina 16.00-19.00
9 grudnia 2018, godzina 11.00-19.00

 

Plakat - choinki

 


W grudniu na krośnieńskich podcieniach nie może zabraknąć kolorowych i pięknie przystrojonych choinek. Choinki ubrane przez dzieci z krośnieńskich przedszkoli będą ozdobą rynku, ale o tym, która z nich zasłuży na tytuł tej „najpiękniejszej”, zdecydujecie Wy! Głosowanie w „Fabryce Piernika” - 8 i 9 grudnia. Pamiętajcie, że jedna osoba może oddać tylko jeden głos.

 PRACOWNIA OZDÓB. WARSZTATY

Miejsce: kamienica, ul. Rynek 8
Termin:
15 grudnia 2018, godzina 16.00-19.00
16 grudnia 2018, godzina 11.00-19.00

 

Plakat - pracownia ozdób

 


Dwudniowe warsztaty skierowane do dzieci i dorosłych w ubiegłych latach cieszyły się ogromną popularnością. W tym roku również zapraszamy do „Pracowni ozdób”. Instruktorzy już szykują pomysły i materiały - w ruch pójdą nożyce, nożyki do papieru, wykałaczki, metry materiałów i tony papieru, kolorowe nici, gałązki, szyszki i brokaty! Najpiękniejsze ozdoby - na choinkę czy wigilijny stół - będzie można zabrać ze sobą do domu.WIGILIA NA RYNKU
Miejsce: Rynek, Krosno
Termin: 23 grudnia 2018, godzina 16.00

Unia Przedsiębiorczych i Prezydent Miasta Krosna zapraszają do udziału w Wigilii na krośnieńskim rynku. W programie, tradycyjnie już, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie oraz ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszą choinkę.


Przydatne linki:
Rynek Krosna świąteczne serce miasta - wydarzenie na Facebooku


Rynek Krosna świąteczne serce miasta (2017) - zobacz jak bawiliśmy sie w ubiegłym roku


Miasteczko świętego Mikołaja (2017) - zobacz jak bawiliśmy sie w ubiegłym roku


Fabryka Piernika (2017) - zobacz jak bawiliśmy sie w ubiegłym roku


Fabryka Piernika (2017) - zobacz jak bawiliśmy sie w ubiegłym roku