Polski

Wojciech Tochman powraca z nową książką… spotkanie w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

W Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej w środę 20 lutego br. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Wojciechem Tochmanem – jednym z najbardziej znanych reporterów przełomu XX/XXI wieku.

Jego książki, wśród nich m.in. Schodów się nie pali, Jakbyś kamień jadła, Dzisiaj narysujemy śmierć, Eli, Eli  i Wściekły pies, wywołują ożywione dyskusje i niemal natychmiast wchodzą do kanonu reportażu. Dwukrotny finalista Nagrody Nike oraz Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Laureat Premio Kapuściński przyznawanej w Rzymie oraz „Pióra Nadziei” – wyróżnienia Amnesty International.
W lutym 2019 roku Wojciech Tochman powraca z nową, ważną książką – Pianie kogutów, płacz psów.

 

 

Plakat spotkania z Wojciechem Tochmanem

 


„Kambodża czterdzieści lat po Czerwonych Khmerach. Wojciech Tochman, z chłodną precyzją i ujmującą wrażliwością, opowiada o uśmiechniętych ludziach, których odwaga została na zawsze złamana. O bólu, którego się nie dało ukoić. O strachu, który nie odszedł i wciąż sprzyja przemocy. O nieufności, która zabija wspólnotę i mrozi w zacofaniu. Także o bezradności wobec uczuć i wobec choroby. „Pianie kogutów, płacz psów” to kontynuacja jego głośnych książek „Jakbyś kamień jadła” i „Dzisiaj narysujemy śmierć” – o codziennym życiu po ludobójstwach w Bośni i w Rwandzie. Kambodża opisana przez Tochmana, to lustro, w którym przegląda się cały świat”.
 


Spotkanie w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej to początek trasy promującej najnowszą książkę Wojciecha Tochmana.