Polski

Grafika i Malarstwo w Wieży Farnej

Wystawę prac koleżeńskiego duetu: Mirosława „miro” Kowalczuka oraz Damiana Waliczka od 29 sierpnia będzie można zwiedzać w galerii Wieży Farnej w Krośnie. Wystawa potrwa do 29 września i będzie ostatnią w tym sezonie w Wieży Farnej.

 


Mirosław „miro”  Kowalczuk  –  artysta plastyk, malarz, rysownik, projektant designu, muzyk.  Urodzony w Jarosławiu  w 1967 roku. Ukończył: Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu (1987 rok), Studium Nauczycielskie w Rzeszowie, kierunek: Plastyka (1989 rok), Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale form przemysłowych (dyplom w 1994 roku) oraz Podyplomowe Studium Pedagogiczne przy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2004 rok). Uprawia rysunek , malarstwo, design oraz rock w grupie GET BREAK. Brał udział w bardzo wielu wystawach w kraju i za granicą. Od 1996 roku jest nauczycielem technik graficznych, projektowania graficznego, podstaw projektowania i projektowania multimedialnego w Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu.


Damian Waliczek – pochodzi z Gliwic, od 2000 roku mieszka w Jarosławiu. Ukończył grafikę warsztatową w pracowni prof. Ewy Zawadzkiej na obecnej Akademii im. Jana Długosza WSO w Częstochowie. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, projektowaniem graficznym, fotografią, także aranżacja wnętrz. Od 2008 roku jest nauczycielem w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i Zespole Szkół Plastycznych Jarosławiu. Prowadzi Szkołę Rysunku i Malowania w MOK, również Szkołę Rysunku Odręcznego w Centrum Kultury I Promocji w Jarosławiu. Uczestnik wielu wystaw, prezentacji, happeningów, członek Komisji Konkursowych. Twórca wielu znaków graficznych i logo oficjalnie funkcjonujących nie tylko w mieście. Prace wystawia w kraju i za granicą: niektóre znajdują się w zbiorach prywatnych m.in. w Niemczech, na Słowacji, w Stanach Zjednoczonych, Meksyku.

 

Kowalczuk-Waliczek – Grafika i Malarstwo w Wieży Farnej

 


Wystawa Kowalczuk-Waliczek –Grafika i Malarstwo, czynna będzie od 29 sierpnia do 29 września 2019 r. (z wyjątkiem poniedziałków) w Wieży Farnej (Piłsudskiego 5). Bilety w cenie: 6 zł i 4 zł (ulgowy) do nabycia w kasie przy Wieży Farnej.