Polski

Nowe wystawy na Kolejowej 1

Tak jak scena nie lubi pustki, tak my nie lubimy pustki w galeriach wystawienniczych na Kolejowej 1. Tym razem mamy przyjemność zaprosić na aż trzy nowe wystawy i dwa spotkania z autorami.

W Galerii Pomarańczowej zobaczyć można wystawę malarstwa „12 iluzji” Olgi Norby...

Spotkanie z autorką: 9 maja 2019, godzina 18.00
Wystawa czynna: do 10 czerwca 2019

OLGA NORBA

Urodziła się 11 lutego 2000 roku w Użgorodzie na Ukrainie. Malarstwem zajmuje się od dziecka. Uczestniczyła w regionalnych oraz międzynarodowych wystawach i plenerach. Ukończyła szkołę plastyczną. Maluje w różnych technikach - akwarela, pastele olejne, akryl i techniki mieszane. Ale swój własny styl rozwija w technice graficznej za pomocą kolorowych ołówków.

Nad ekspozycją pracowałam od dwóch lat. Każdy obraz pokazuję jako jedną z dwunastu iluzji, które przeżyłam. Niezależnie od tego, że są moimi iluzjami, znane są każdemu człowiekowi. Bo to są rozczarowanie, zwycięstwo, samotność, dążenie do czegoś itd. Zdecydowałam się nadać obrazom takie wyobrażenie, żeby ludzie którzy obejrzą obrazy, przekonali się, że przebywają pod wpływem tej czy innej iluzji, które tak naprawdę, nie mogą mieć wpływu na nasze życie. Wszystko zależy od tego, jak dochodzimy do ich zrozumienia - mówi o sobie autorka wystawy.

... i wystawę "Bobowska koronka klockowa wizytówką marki karpackiej"

Wystawa czynna: od 29 kwietnia do 10 maja 2019

Wystawa koronki klockowej ma na celu ocalić od zapomnienia ginące zawody. Na wystawie pragniemy przedstawić stare wzory koronek, odtworzone według tych wzorów koronki klockowe, jak również narzędzia i przybory służące do wytwarzania koronki klockowe.

W Galerii Fotografii na miłośników robienia i oglądania zdjęć czeka za to wystawa, na którą zapraszamy równie gorąco, co cały Związek Fotografów Zakarpacia UŻGOROD - UKRAINA

Spotkanie z autorami: 9 maja 2019, godzina 18.00
Wystawa czynna: do 10 czerwca 2019

Związek Fotografów Ukrainy w Użgorodzie

Powstał w 2009 roku i skupia 24 członków. Wszyscy mają wspólny cel pokazać światu przez obiektyw piękno Zakarpackiej Ukrainy i za pośrednictwem fotografii rozwijać współpracę między fotografami i miłośnikami tej pasji. Członkowie ZFZ uczestniczyli w 23 międzynarodowych salonach na Słowacji, Węgrzech, Ukrainie, w Polsce, Czechach, Norwegii, Rumuni. W ostatnich latach zaprezentowano 112 wystaw fotograficznych.

Związek był również organizatorem międzynarodowych salonów fotograficznych:

CARPATHIAN PHOTOVERNISSAGE 2013, CARPATHIAN DRAG 2014, CARPATHIAN KRUH 2015, PANORAMA OF MY COUNTRY 2015, CARPATHIAN DRAG 2016, GOLDEN DRAG 2016, CARPATHIANS 2019. Wszystkie te międzynarodowe przedsięwzięcia organizowane były pod patronatem FIAP. W ostatnich czterech uczestniczyło w nich ponad 1000 uczestników z 62 krajów. Związek należy do ILFIAP i od samego założenia kierowany jest przez prezesa VOLODIMIRA NORBĘ.

Autorzy zdjęć prezentowanych na wystawie w Krośnie:

Serhii Kanailo, Vasyl Fitskolynets, Vasyl Bodnar, Jaroslav Shelepa, Ivan Burkalo, Leonid Zakrevskyi, Jaroslav Makar, Oleg Ilchyn, Jaroslav Dulenko, Yuriy Turyanytsya, Volodimir Norba

Wszelkie szczegółowe informacje o działalności Związku Fotografów Zakarpacia można znaleźć na stronie internetowej: www.fotokarpat.com.ua