Polski Language

"Obok Orła znak Pogoni" - wystawa w Muzeum Podkarpackim

Muzeum Podkarpackie w Krośnie zaprasza na wystawę w 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego "Obok Orła znak Pogoni". Jej wernisaż odbędzie się we wtorek (20 grudnia) o godz. 17:00 w Pałacu Biskupim (ul. J. Piłsudskiego 16).

Wystawa „Obok Orła znak Pogoni. W 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego” będzie czynna w Muzeum Podkarpackim w Krośnie od grudnia 2022 r. do końca marca 2023 r.

Ma ona charakter edukacyjny, ale nie sposób pominąć jej walorów kulturowych – zaprezentowano na niej wiele ciekawych zabytków z tamtego okresu, począwszy od upadku I Rzeczypospolitej aż do początków XX w. Oprócz wątku ogólnopolskiego w szerokim aspekcie została zaprezentowana także historia krośnian, którzy walczyli na rzecz niepodległej Polski.

Wystawa została przygotowana ze zbiorów: Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Krakowa, Zamku Królewskiego na Wawelu – Państwowych Zbiorów Sztuki, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Regionalnego w Siedlcach, Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej.

Więcej informacji:
- tel. 13 43 213 76 w. 16
-
strona internetowa