Polski

Patrik Illo i Aleksandra Stencel: Razem każdy sam

Centrum Dziedzictwa Szkła zaprasza na wystawę Patrika Illo i Aleksandry Stencel: Razem każdy sam. Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek 9 września o godz. 17:30. Wystawa czynna od 10.09.2019 do 06.01.2020 (Piwnice Przedprożne CDS).
 

Ambicją projektu wystawy „Razem każdy sam“ jest przedstawić twórczość dwóch znaczących przedstawicieli szklarskiej sztuki i dizajnu żyjących na Słowacji – Patrika Illo i Aleksandry Stencel.

Wystawa jest pomyślana jako przekrój prac od projektów przeznaczonych do masowej produkcji maszynowej (Illo), poprzez projekty dla seriowej produkcji ręcznej (Illo, Stencel), autorską twórczość obiektów unikatowych (Illo, Stencel) aż po twórczość artystyczną obu autorów, którzy tworzą zarówno niezależnie od siebie jak i w dizajnerskim duecie pod nazwą ILLOLA.


CDS Zdjęcie eksponatu

Specjalną częścią wystawy są projekty, które powstały ekskluzywnie na tę okoliczność w spółpracy z czterema polskimi hutami szkła – Krosno Glass S.A., Huta Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak Sp. z o.o., ASA Glass Sp. z o.o. i Sabina Sp. z o.o.