Polski Language

Październikowe pracownie rękodzielnicze w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Już w październiku Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej wznawia działanie pracowni rękodzielniczych! Warsztaty o różnej tematyce będą odbywać się w każdym tygodniu października zgodnie z planem zamieszczonym poniżej.  

Udział w warsztatach jest odpłatny, cena zależy od ilości wykupionych biletów; pojedyncza wejściówka – 20 zł, karnet na 4 spotkania – 70 zł. Bilety do kupienia: http://bityl.pl/Bwm26 lub w kasie Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (ul. Kolejowa 29a).

 

Pracownia robótek ręcznych – wtorki o 17:00 (5.10, 12.10, 19.10 oraz 26.10)

Zajęcia z robótek ręcznych będą do niektórych idealnym czasem na przypomnienie sobie technik dziergania, a dla pozostałych będzie to świetna okazja do zapoznania się z tą tradycyjną metodą wykonywania obrusów, serwetek, firanek, poduszek czy ubrań. Podczas zajęć będzie omawiana część teoretyczna (np. odczytywanie schematu wzoru) oraz odbędzie się część praktyczna, aby każdy mógł spróbować swoich sił w posługiwaniu się szydełkiem.

Pracownia snycerska – wtorki o 17:00 (5.10, 12.10, 19.10 oraz 26.10)

Proponowane zajęcia w ramach pracowni snycerskiej kierowane są do osób kochających drzewa i drewno. To oferta dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej ciekawostek o tym niesamowitym tworzywie. Poznać jego właściwości, rodzaje, sposoby twórczego przetwarzania, zaznajomić się z warsztatem rękodzielnika snycerza, nauczyć się podstaw stolarstwa i rzeźby w drewnie. Zajęcia poprowadzi Paweł Armata.
Karnet: 80 zł, pojedyncza wejściówka - 25 zł. 

Pracownia bibułkarstwa - środy o 17:00 (6.10, 13.10, 20.10 oraz 27.10)

Podczas warsztatów bibułkarskich przeniesiemy się do czasów gdy kwiaty z bibuły były bardzo powszechne, stanowiły trwałą ozdobę domostw. W trakcie zajęć zajmiemy się wykonywaniem kwiatów z bibuły; rysy, goździki, maki, słoneczniki, malwy, stokrotki, chabry, róże i wiele innych– to propozycje możliwych kwiatów do wykonania. Sprawimy, że uczestnicy docenią bibułę, dzięki nadaniu jej naturalnych kształtów. 

Pracownia młodego kucharza – warsztaty kulinarne dla dzieci – piątki o 16:00 (8.10, 15.10, 22.10 oraz 29.10)

Warsztaty odbędą się w Izbie z piecem, a więc w sercu Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Podczas zajęć dla dzieci, przekażemy najmłodszym wiedzę o podstawach gotowania. Warsztaty będą zajęciami praktycznymi; przekażemy wiedzę i żaden z uczestników nie wyjdzie z pustym brzuszkiem.

Pracownia plastyki obrzędowej – warsztaty plastyczne dla dzieci – piątki o 17:30 (8.10, 15.10, 22.10 oraz 29.10)

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku szkolnym. Przez 4 kolejne zajęcia w październiku dzieci zapoznają się z technikami malarstwa oraz tradycją regionu. Zajęcia mają na celu pobudzić kreatywność najmłodszych oraz rozwinąć ich zdolności manualne.

 
Zapraszamy!