Polski Language

Listopadowe pracownie rękodzielnicze w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

W listopadzie Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaprasza dzieci i dorosłych na kolejny cykl pracowni rękodzielniczych!

 

Pracownie dla dorosłych odbywać się będą w czwartki od godz. 17:00:

Pracownia snycerska - dekoracyjna rzeźba w drewnie jest jedną z najstarszych i najpiękniejszych form rzemiosła artystycznego znaną człowiekowi. Pomimo upływu tysiącleci, snycerstwo nie przestaje być wartościowe i modne, choć sama technika, materiał i narzędzia wydają się być archaiczne.

Zajęcia snycerstwa i małych form rzeźby w drewnie przeznaczone są dla wszystkich tych, którzy cenią sobie kontakt z drewnem, chcą się go nauczyć fachowo obrabiać, a przy tym są gotowi na zabawę z wyobraźnią.

Tematyka zajęć będzie się odnosić i czerpać wprost z doświadczeń sztuki i wzornictwa ludowego naszych karpackich terenów.

 

Pracownia robótek ręcznych – listopadowe zajęcia poświęcone będą technice frywolitki na igle!
Początek jest prosty: wystarczy nawlec nitkę na igłę i robić podwójne słupki, z których należy formować łuczki, kółeczka i pikotki.

Na zajęciach uczestnicy spróbują opanować wymienione elementy, które są podstawą techniki frywolitkowej, znanej jak świat długi i szeroki. Oprócz umiejętności wiązania węzłów, ważne jest również odczytywanie wzorów ze schematów, co także postaramy się przybliżyć.

Na zajęciach każdy z uczestników wykona własnoręcznie przynajmniej fragment misternej koronki frywolitkowej – tak, aby w przyszłości móc zrealizować i inne, większe projekty.

 

Pracownie dla dzieci zaplanowane są na piątki, na godz. 17:30.

Pracownia plastyki obrzędowej - zajęcia rozwijają w dzieciach kreatywność i poczucie estetyki. Podczas warsztatów uczestnicy mają okazję poznać dawne rzemiosło zdobnicze, co ułatwi im korzystanie z tradycyjnych materiałów, m.in. bibuły, drewna, włóczki, czy sznurka.

Na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku szkolnym (6-11 lat).

 

 

Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się na stronie Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej.

Bilety można kupić w kasie Etnocentrum (ul. Kolejowa 29a, Krosno) lub online.

 

Zapraszamy!