Polski Language

Pracownie rękodzielnicze dla dorosłych w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej w maju

Przed nami majówka, a zaraz po niej Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaprasza na zajęcia w ramach pracowni rękodzielniczych! To ostatni cykl przed wakacjami, następna okazja na regularne spotkania z prowadzącymi będzie dopiero jesienią.

W ofercie na maj znajdują się zajęcia dla dorosłych:

Warsztaty snycerskie - podczas zajęć uczestnicy zapoznają się ze sztuką rzeźbienia w drewnie, znaną od wieków, a także z technikami oraz narzędziami przydatnymi w pracy snycerza – dłutem i pobijakiem.

Warsztaty obróbki wełny czesankowej - na zajęciach uczestnicy dowiedzą się jak za pomocą technik filcowania na sucho i mokro "malować wełną". Tworzone będą zarówno dekoracyjne formy przestrzenne takie jak kwiaty, jak i kompozycje w formie obrazów, przedstawiających roślinność lub pejzaże.

Warsztaty tkackie (NOWOŚĆ) - uczestnicy warsztatów nauczą się nawijania osnowy, podstawowych splotów, w tym także makramowych, różnych technik tkackich, sposobów dokładania kolejnych nitek czy ukrywania w tkaninie końcówek przędz. Każdy z uczestników zaprojektuje własny wzór tkaniny, a pracując na płaskich, drewnianych ramach stworzą piękne malownicze pejzaże lub gemetryczne kompozycje. 

Harmonogram spotkań w maju:

-> Warsztaty snycerskie – wtorki o 17:00 (10.05, 17.05, 24.05, 31.05) - zajęcia dla dorosłych

-> Warsztaty obróbki wełny czesankowej – również we wtorki o 17:00 (10.05, 17.05, 24.05, 31.05) - zajęcia dla dorosłych

-> Warsztaty tkackie – czwartki o 17:00 (05.05, 12.05, 19.05, 26.05) - zajęcia dla dorosłych


Ceny biletów:

- Warsztaty snycerskie – pojedyncza wejściówka – 30 zł, karnet na 4 spotkania – 100 zł

- Warsztaty obróbki wełny czesankowej / warsztaty tkackie – pojedyncza wejściówka – 25 zł, karnet na 4 spotkania – 80 zł

Bilety do nabycia w kasie lub online.

 

Do zobaczenia!