Polski

Szklany Warzywniak Anna Gawłowska

Od 24 sierpnia (godz. 17:00) do 10 września czynna będzie w Budynku Głównym CDS wystawa Anny Gawłowskiej, artystki tworzącej w szkle życie grządek i pół. To wystawa inna niż wszystkie. Wspaniale komponuje się z klimatem nadchodzącej jesieni, czasem zbiorów i zadumy.

Artystka zaprezentowała na niej kolekcję szklanych warzyw. Sugestywne, przyciągające wzrok i uwagę bakłażany, dynie, kabaczki... moszczą się w skrzyniach, pośród rzeczywistych roślin. A. Gawłowska komentuje: „Jestem córką ogrodnika. Większość moich wspomnień z dzieciństwa związana jest z uprawą i utrzymaniem ogrodu warzywnego. (...).Pomidory, dojrzałe i pachnące, marchew, dynia i kabaczki. Choć efekt końcowy był oczekiwany, rezultat zawsze był zaskoczeniem. Ten magiczny czas dojrzewania, wzrostu, niespodzianek, dziś spotykam w produkcji moich szklanych warzyw”. Warto zobaczyć rezultat tych fascynacji.

Anna Gawłowska, magister Sztuk Pięknych i Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych we  Wrocławiu, projektantka szkła unikatowego i użytkowego, rysowniczka i malarka, autorka tekstów. Aktywistka i działaczka prospołeczna, założycielka Pracowni Szklanej i Szklanego Warzywniaka (Glass Garden Design). Organizatorka warsztatów, wydarzeń i wystaw artystycznych, pokazów biżuterii i strojów.  Uczestniczka  wielu wystaw i pokazów sztuki i designu w Polsce i za granicą. Na stale mieszka w Hiszpanii.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Karpackich Klimatów. Oficjalnym partnerem wydarzenia Festiwal Kultur Pogranicza "Karpackie Klimaty" jest Podkarpackie. Przestrzeń Otwarta