Polski

Warsztaty bębniarskie Samba Batucada w RCKP

Najmłodsi poszukiwacze pomysłów na kreatywne lato znajdą je w każdy sierpniowy piątek w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Dzieci w wieku od 7 do 10 lat zapraszamy do udziału w warsztatach bębniarskich, podróży przez brzmienia brazylijskich instrumentów i rytmów przywodzących na myśl karnawałową sambę.

Miejsce:
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1, Krosno, województwo podkarpackie
Termin:
7, 14, 21, 28 sierpnia 2020 (piątki), godzina od 9.30 do 11.00

Wstęp wolny, obowiązują zapisy a pośrednictwem serwisu Evenea:
https://app.evenea.pl/event/840865-17/

Dla kogo:
dla dzieci od 7 do 10 lat
Prowadzący:
Piotr Rysz

Warsztaty Samba batucada
Podczas warsztatów poznamy techniki gry na oryginalnych brazylijskich instrumentach takich jak surdo, repique, caixa, tamborim, chocalho, ganza i inne. Dowiemy się jaką rolę odgrywają one w karnawałowej sambie. Nauczymy się również kilku prostych aranżacji, a także stworzymy własne niepowtarzalne rytmy, doskonale się przy tym bawiąc oraz rozwijając poczucie rytmu i koordynację.

Piotr Rysz
Absolwent Szkoły Muzycznej II st. w Krośnie w klasie organów i perkusji, ukończył studia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, obecnie studiuje Jazz i muzykę rozrywkową na Uniwersytecie Rzeszowskim.Dodatkowe informacje: wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS. Do odwołania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcja rąk. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych.