Polski Language

Warsztaty ogniowe w RCKP

Stowarzyszenie Teatr s.tr.a.c.h. po raz kolejny zaprasza osoby głodne artystycznych aktywności do udziału w letnich warsztatach ogniowych. To znakomita okazja, aby w teorii i praktyce poznać bliżej sztukę łączącą teatr, taniec oraz widowiskowe popisy kuglarskie z wykorzystaniem żarów i płomieni.

Uczestnicy zajęć będą mieli okazję poznać sposoby na okiełznanie żywiołu i wykorzystanie go w twórczy sposób. Podczas warsztatów nauczą się m.in. obsługi iskrowników, płonących poi, wachlarzy, kijów, pochodni i rękawic, a nawet techniki plucia ogniem czy zastosowania kuglarskich akcesoriów.

Warsztaty ukoronuje wspólnie wymyślony i przygotowany spektakl ogniowy, który odbędzie się 10 września na Rynku Krosna, w ramach 15 edycji Festiwalu Nocne Teatralia Strachy. Widowisko swoim wyrazem nawiąże do tegorocznego hasła przewodniego imprezy, które brzmi: Sztuka myśli.

Tegoroczne warsztaty ogniowe odbędą się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, w godzinach od 10:00 do 17:00, w terminach:

  • I: 9 - 10 lipca
  • II: 23 - 24 lipca
  • III: 6 - 7 sierpnia
  • IV: 20 - 21 sierpnia
  • V: 3 - 4 września

Nad bezpiecznym przebiegiem warsztatów i spektaklu ogniowego będą czuwać doświadczeni organizatorzy i instruktorzy z Teatru s.tr.a.c.h.

W warsztatach ogniowych może wziąć udział każda osoba, która ukończyła 14 rok życia, chciałaby aktywnie i twórczo spędzić wakacyjny czas i zaprezentować efekty swoich wysiłków przed szerszą widownią.

Zgłoszenia tutaj. Należy je przesłać do 30 czerwca 2022. 

Więcej informacji na www.nocneteatralia.pl.


Więcej informacji:
wydarzenie na Facebooku

strona internetowa