Polski Language

Bezpłatne warsztaty rzemieślnicze z cyklu "Start-up w tradycję" w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Rozpoczynamy nasz tegoroczny cykl warsztatów rzemieślniczych w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej o nazwie Start-up!

Start-up w tradycję - cykl warsztatów rzemieślniczych w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, część II to kontynuacja i rozszerzenie cyklu warsztatów, który odbył się w Etnocentrum w roku ubiegłym. Przeprowadzone warsztaty tkackie, snycerskie i kowalskie cieszyły się dużym zainteresowaniem i zakończyły sie sukcesem. Dlatego i w tym roku oferujemy bezpłatne warsztaty rzemieślnicze, które zakończą się zdobyciem konkretnej, fachowej wiedzy i niezbędnych umiejętności.

Podnosimy poprzeczkę nieco wyżej, wydłużając czas trwania warsztatów i ich trudność. Podejmujemy się organizacji zajęć o nowej tematyce. Tak jak podczas pierwszej edycji, każde z warsztatów poprowadzi dwóch specjalistów danej dziedziny. Pierwszym prowadzącym będzie osoba z młodego pokolenia, a drugim przedstawiciel pokolenia starszego. Obie osoby będą autorytetami w swoich dziedzinach, ale przez różnicę wieku, a tym samym różny bagaż doświadczeń, zaprezentują odmienne podejście do tematu warsztatów. Ich zadaniem będzie nie tylko przekazanie wiedzy i umiejętności uczestnikom spotkań, lecz również uczenie się wzajemnie od siebie. Zgodnie z powiedzeniem, że człowiek uczy się całe życie, chcemy udowodnić, że młody ekspert może czegoś nauczyć starszego mistrza i na odwrót.

Cykl warsztatów rzemieślniczych "Start-up w tradycję, część II" obejmować będzie:

1. Warsztaty pszczelarskie (8 – 11 lipca).
2. Warsztaty kamieniarskie (13 – 18 lipca).
3. Warsztaty zduńskie (4 – 8 sierpnia).
4. Warsztaty plecionkarskie (1 – 5 września).

Więcej szczegółów i formularze do zapisów znajdziecie tutaj, zapraszamy!

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.