Polski Language

XXI EUROREGIONALNY KONCERT KOLĘD SOLI DEO GLORIA

Koncert „Soli Deo Gloria” po raz dwudziesty pierwszy w Krośnie. Zapraszamy do wspólnego kolędowania z Chórem Mieszanym ECHO i zaproszonymi gośćmi.


Miejsce: Sanktuarium św. Jana Pawła II, ul. kardynała Stefana Wyszyńskiego 30, Krosno, województwo podkarpackie
Termin: 22 stycznia 2022 (sobota), godzina 16.00
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl


Wystąpią:
Chór Dziecięcy Zespołu Szkół Muzycznych - Krosno, dyr. Renata Zajdel, Maciej Janas - fortepian
Chór Mieszany „Sokół” GOK - Frysztak, dyr. Magdalena Wiśniowska
Chór Mieszany „Echo” RCKP i ZNP - Krosno, dyr. Mariola Rybczak

Chór Mieszany „Echo” RCKP Krosno
Chór Mieszany „Echo” prowadzi działalność przy RCKP oraz Zarządzie Oddziału ZNP w Krośnie. W 2020 roku Chór obchodził jubileusz 75-lecia istnienia. Zespół realizuje pasje swoich członków wyrażone w słowach „Połączyła nas pieśń”. Repertuar chóru tworzą utwory sakralne z różnych epok, tradycyjne pieśni patriotyczne i ludowe oraz opracowania muzyki rozrywkowej. Zespół jest laureatem wielu nagród i wyróżnień i prowadzi aktywną działalność i wymianę artystyczna w kraju i za granicą. W 2019 roku chór zdobył Srebrne Pasmo na Międzynarodowym Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek oraz III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Balkan Folk Fest 2019. Dyrygentem chóru, a zarazem kierownikiem artystycznym od 2004 roku, jest Mariola Rybczak, funkcję prezesa pełni Andrzej Bartosik.

Chór Mieszany „Sokół” GOK - Frysztak
Chór mieszany „Sokół” jest zespołem amatorskim. Powstał w 1987 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku. Patronat nad chórem objął Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie. Założycielem i pierwszym dyrygentem był Jan Karpierz. Od czternastu lat funkcję dyrektora artystycznego i dyrygenta chóru pełni Magdalena Wiśniowska. Radość ze wspólnego śpiewania, kultywowanie i chęć popularyzacji zespołowej formy muzykowania to do dziś prymarna myśl "pieśniarzy" – amatorów. Chór chętnie prezentuje się podczas uroczystości gminnych, wielu koncertach, konkursach i przeglądach na terenie Podkarpacia. Zespół jest współorganizatorem Koncertu Kolęd „Chwalmy Boże Dziecię” we Frysztaku. Zespół prezentuje bogaty repertuar: od muzyki renesansu, przez współczesną aż po muzykę ludową i rozrywkową w różnych językach.


Wydarzenie pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna

Mecenas wydarzenia: Glob Cars Krosno

Wstęp wolny


Dodatkowe informacje: wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS. Do odwołania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcja rąk. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych.