Polski Language

Wystawa - "Zatrzymać wspomnienia" w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Od 5 maja 2023 roku Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaprasza do odwiedzenia wystawy „Zatrzymać wspomnienia” - prezentującej pejzaże i martwą naturę autorstwa Jolanty Popielarz-Szopy.

 

Wystawa zatytułowana „Zatrzymać wspomnienia” to zatrzymane na płótnach minione chwile, odwiedzone miejsca, wspomnienia z dzieciństwa. Każdy obraz jest historią, którą autorka chciała zachować od zapomnienia.

 

Pani Jola jest artystką pasjonatką, która talent plastyczny odziedziczyła po dziadku. Artystyczne spełnienie daje jej praca zawodowa w charakterze fryzjerki, gdzie dobierając odpowiednią fryzurę wydobywa i podkreśla naturalne piękno twarzy klientów. Wolne chwile poświęca swojej największej pasji – malarstwu.

O sobie i swojej pasji mówi:

„Śmiało mogę powiedzieć, że jestem bardzo szczęśliwa. Kocham swoją pracę i to, że w wolnej chwili mogę malować. Nie muszę być sławna, wystarczy mi uśmiech na twarzach odbiorców. Najważniejsze to robić to co się kocha.”

 

Wernisaż wystawy "Zatrzymać wspomnienia" odbędzie się 5 maja 2023 o godz. 18:00 w Galerii wystaw czasowych w Etnocentrum. Wstęp bezpłatny.

CZAS TRWANIA WYSTAWY: od 5 maja 2023 r. do 31 maja 2023 r.

MIEJSCE: Galeria wystaw czasowych w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

WSTĘP: wolny, w godzinach pracy instytucji