Polski

ETNOCENTRUM ZIEMI KROŚNIEŃSKIEJ

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej to nie muzeum ani placówka naukowa, chociaż wszystkie prowadzone działania i odbywające się tu wydarzenia opierają się o wiedzę etnograficzną i wynikają z dokładnych badań terenowych.


Zadaniem Etnocentrum jest umożliwienie dostępu do żywej tradycji ludowej jak największej liczbie osób w różnym wieku – od przedszkolaka po seniora. Przy czym najstarsi będą jednocześnie gośćmi Etnocentrum i autorytetami dzielącymi się z innymi opowieścią o dawnych czasach. Najmłodsi i trochę starsi powinni być zachwyceni sposobem poznawania tradycji poprzez interaktywne etno gry i tablice multimedialne. Dużo emocji mogą wywołać lokalne legendy, tym bardziej, że w podziemiach będzie można m.in. odbyć podróż wozem po wyboistych drogach!

Na wszystkich czeka również bogata oferta warsztatów rzemiosła tradycyjnego, potańcówki i koncerty.


ZAGRAJ W GRĘ ETNOMEMORY


warsztaty śpiewu


Sale Etnocentrum znajdują się na czterech kondygnacjach: od piwnicy po strych. W piwnicy wirtualny pociąg zabiera zwiedzających w podróż po gminach, dalej mieszczą się sala legend, sala gier, korytarz multimedialny. Na parterze jest izba z piecem, przestrzeń dworca, warsztat tkacki z dużą salą warsztatową. Na wyższych kondygnacjach: izba gościnna, pasternik, izba weselna, wirtualna przymierzalnia, sala podworzec, galeria, Teatr "Na strychu".uczestnicy warsztatów

Przed budynkiem znajduje się plac, na którym od wiosny do jesieni będą organizowane potańcówki, koncerty i występy.


Prowadzone w Etnocentrum warsztaty odzwierciedlają świat dawnej wsi – wyrabiają poczucie rytmu, budują harmonię z otoczeniem i wewnętrzny porządek. Tradycyjne śpiewy, muzyka, tańce, tkactwo, potrawy, hafty, etnobotanika, malarstwo i rzeźba współistnieją tu z nowoczesnymi wizualizacjami i światem wirtualnym.
 


uczestnicy warsztatów


Godziny otwarcia:

 

czwartek

 

09:00–18:00

piątek

12:00–20:00

sobota

10:00–20:00

niedziela

10:00–18:00

poniedziałek

Zamknięte

wtorek

09:00–17:00

środa

09:00–17:00
Cena biletów wstępu uzależniona jest od rodzaju wydarzenia.


Szczegółowe informacje oraz harmonogram wydarzeń dostępny jest na stronie internetowej oraz na FB.

Strona internetowa: www.etnocentrum.pl/pl
Dodatkowe informacje: 13 47 43 512, 13 47 43 513