Polski Language

sprawdź czas zwiedzania

Lubisz chodzić własnymi ścieżkami? Chcesz opracować samodzielnie plan zwiedzania krośnieńskiej Starówki? Potrzebujesz poznać czas zwiedzania najważniejszych punktów znajdujących się na Rynku? Dobrze trafiłeś.
Centrum Dziedzictwa Szkła - ok. 2 h
Zwiedzanie Centrum (budynek główny wraz z piwnicami przedprożnymi) trwa około 2 godzin, a samego budynku głównego około 1,5 godziny. Zwiedzanie odbywa się pod opieką przewodnika.


Biuro Wystaw Artystycznych - ok. 1,5 h
Biuro Wystaw Artystycznych jest instytucją kultury, której podstawowym celem jest działalność wystawiennicza,  promocyjna i popularyzatorska w dziedzinie sztuki współczesnej. Dokumentacja życia artystycznego, gromadzenie i rozpowszechnianie informacji w zakresie sztuki współczesnej i jej twórców. Tworzenie kolekcji sztuki współczesnej artystów polskich i zagranicznych, a także wspieranie wszechstronnego rozwoju kultury, oraz edukowanie plastyczne. Warsztaty artystyczne realizowane w BWA skierowane są do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z Krosna i okolic. By dowiedzieć się więcej o aktualnych wystawach w BWA, kliknij.


Wieża Farna - ok. 30 - 45 min
Wieża jest jedną z najbardziej charakterystycznych budowli miasta, rzec by można, że jego symbolem. Do tego symbolem w pełni dostępnym dla zwiedzania i gwarantującym niezrównane wrażenia widokowe. 


Kościół farny pw. Trójcy Swiętej - ok. 15 min
Jeden z najcenniejszych zabytków Podkarpacia, pod względem bogactwa wnętrza zalicza się do perełek krajowych. Skrywa bowiem ów wspaniały, gotycki kościół, unikatowe skarby, pamietające okres największej prosperity miasta.


Kosciół Franciszkanów i Kaplica Oświęcimów - ok. 20 min
Tak jak Werona jest miastem słynnych kochanków – Romea i Julii, których śladem co roku podążają tysiące turystów, tak Krosno chlubi się podobną romantyczną parą. To Stanisław i Anna, spoczywający w Kaplicy Oświęcimów.


Muzeum Rzemiosła - ok. 50 min - TYMCZASOWO ZAMKNIĘTE
Muzeum, mieszczące się w dawnej siedzibie fabryki zegarów wieżowych, jest doskonałą propozycją dla wszystkich gotowych poznać jak, dlaczego i na jakiej zasadzie coś działa, szczególnie jeśli chcieliby przy okazji wiedzieć, jak to drzewiej działało...


Muzeum Podkarpackie - ok. 1,5 - 2 h
Niezwykłe muzeum, które w jednym miejscu gromadzi tak różnorodne pamiątki przeszłości, że każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Czy to miłośnik szkła i nafty, czy… Chopina. 


Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej - ok. 1,5 h

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, to nowe miejsce, gdzie będziecie mogli skorzystać z nowoczesnych form poznawania dawnej kultury. Wędrując po budynku, napotkacie wiele niezwykłych miejsc, które dzięki osiągnięciom współczesnej technologii przeniosą Was w podróż do dawnego świata!


Krośnieński rynek n
ależy bez wątpienia do najpiękniejszych miejsc w regionie, jest sercem miasta bijącym nieprzerwanie od czasów lokacji Krosna, tętniącym życiem i dziś, jako miejsce spacerów, imprez plenerowych i odwiecznych interesów. 


Po ostatniej rewitalizacji zachwyca odnowionymi fasadami kamienic, nowym brukiem i stylowymi latarniami a liczne tu kawiarenki i restauracje zachęcają do spędzenia na nim dłuższego czasu.

Kliknij, by dowiedzieć się więcej, co możesz jeszcze zobaczyć w obrębie Rynku.