Polski

niezbędnik

Jakkolwiek nie jest Krosno milionową metropolią a ilość rzeczy, które musicie wiedzieć, aby sprawnie się po nim poruszać nie jest ogromna, to jednak miasto posiada pewną specyfikę, którą w skrócie postaramy się tu przybliżyć.
Dla zmotoryzowanych
Jeśli poruszacie cię samochodem, możecie zostać zaskoczeni ilością ulic jednokierunkowych, zwłaszcza w ścisłym centrum miasta. Bardziej dotkliwy jest jednak permanentny brak miejsc parkingowych, dlatego zdecydowanie polecamy zaparkowanie poza Starym Miastem i krótki spacer. Parkingi w sąsiedztwie Starego Miasta.

Jeśli jednak perspektywa kilkuminutowej wędrówki budzi w Was wstręt, traficie na fatalną pogodę lub po prostu odległość okaże się zbyt duża na Wasze możliwości, możecie spróbować znaleźć miejsce na Starym Mieście: Parkingi na Starym Mieście.

Z pewnością ciekawą propozycją dla wielbicieli podróżniczego stylu wypoczywania jest możliwość skorzystania z Camper Parku. Znajdującego się blisko centrum miasta.

Dla niezmotoryzowanych
Jeśli chcecie być niezależni proponujemy Wam wypożyczenie roweru - 7 stacji samoobsługowych czeka na Was w dogodnych lokalizacjach. Czekające Was do pokonania odległości są zbyt duże, jak na kondycję, zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej lub z możliwości wypożyczenia samochodu. Miejska Komunikacja Samochodowa (MKS) obsługuje połączenia na terenie miasta Krosna oraz gmin ościennych: Jedlicze, Chorkówka, Krościenko Wyżne, Korczyna i Miejsce Piastowe. A cały schemat komunikacji MKS, ułatwiający znalezienie interesującego Was połączenia możecie zobaczyć tutaj.

Jeżeli wybieracie się w dłuższą trasę skorzystajcie z połączeń jakie są możliwe z krośnieńskiego dworca autobusowego, kliknijcie w rozkład jazdy lub w wyszukiwarkę połaczeń.

Z dodatkowych połączeń autobusowych w stronę Beskidu Sądeckiego oraz Tatr, możecie skorzystać z dworca, w oddalonym od Krosna ok. 24 km - Jaśle, kliknij w rozkład jazdy.


Dla wszystkich
Bazę noclegową omówiliśmy w innym miejscu - zobacz zaplanuj pobyt, a przegląd placówek gastronomicznych znajdziecie w smakach zmysłów.

A tu miejsca, w których można potańczyć czy posłuchać rocka na żywo - imprezy jeszcze bardziej rozrywkowe.

Zdecydowana większość krośnieńskich placówek handlowych czy gastronomicznych akceptuje płatności kartą, niemniej jednak, gdyby dopadła Was potrzeba skorzystania z bankomatu, przygotowaliśmy dla Was wykaz lokalizacji takich urządzeń: Bankomaty w Krośnie.


Sytuacje alarmowe
Krosno jest bardzo bezpiecznym miastem, niemniej jednak, na wszelki wypadek przypominamy podstawowe numery alarmowe:

Numer alarmowy z telefonu komórkowego – 112
Numer alarmowy pogotowie ratunkowe – 999

oraz lokalizacje przydatne w razie konieczności:

Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe
ul. Grodzka 45,
tel. +48 13 432 02 22
zobacz na mapie

Wojewódzki Szpital Podkarpacki Im. Jana Pawła II
Szpitalny Oddział Ratunkowy
ul. Korczyńska 57,
tel. 13 437 85 59
zobacz na mapie

Policja – tel. alarmowy 997

Komenda Miejska Policji
ul. Lwowska 28,
tel. 13 432 99 00
zobacz na mapie

Straż Miejska
ul. Staszica 2,
tel. 13 432 04 14
zobacz na mapie

Straż Pożarna – tel. alarmowy 998

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej
ul. Niepodległości 6,
tel. 13 436 63 08
zobacz na mapie 

APTEKI CAŁODOBOWE

Apteka Dr. Max
ul. Wojska Polskiego 41
tel. 13 420 05 50, 571 245 855
zobacz na mapie