Polski Language

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (dla dzieci)

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej to interaktywna placówka, która łączy w sobie charakter muzeum i domu kultury, w której nie sposób się nudzić.


W Etnocentrum czeka na Was bogata oferta warsztatów rękodzielniczych, kulinarnych, rzemieślniczych, tanecznych i śpiewaczych. To także spotkania z żywą kulturą – z mistrzami śpiewu i rzemiosła, ze znawcami kultury tradycyjnej. To interaktywne spacery po nowoczesnej przestrzeni, podczas których dowiecie się o życiu codziennym i dawnych zwyczajach mieszkańców naszych okolic. Wędrując po budynku, napotkacie wiele niezwykłych miejsc, które dzięki osiągnięciom współczesnej technologii przeniosą Was w podróż do dawnego świata!

We wnętrzach podziemia posłuchacie oryginalnych pieśni, odkrytych w trakcie poszukiwań na Podkarpaciu, a w scenerii dawnego peronu kolejowego obejrzycie stare zdjęcia, odnajdując ślady historii naszego regionu. W sali legend usiądziecie wygodnie w drabiniastym wozie i poznacie jedną z wielu lokalnych opowieści w animowanej, interaktywnej wersji. W sali gier poznacie proces powstawania chleba, korzystając z nowoczesnej gry w technologii kinect, a jeśli cenicie też tradycyjną interakcję – zagracie w kości lub w ciekawą planszówkę! W izbie z piecem korzystając z projekcji w formie video mappingu obejrzycie, krok po kroku, jak powstają proziaki czy inne lokalne smakołyki. Wirtualna przymierzalnia ludowych strojów pozwoli Wam przejrzeć się w lustrze w pięknym, tradycyjnym stroju Łemkini, Pogórzanki czy Krakowiaka. Wszystko to po to, aby pokazać Wam, że kultura i tradycja to bogaty zbiór wiedzy, dorobku materialnego oraz wierzeń, które do dziś stanowią o naszym wspólnym dziedzictwie.Etnocentrum to także świetne miejsce na zorganizowanie niezapomnianych urodzin swojego dziecka. W przestrzeniach wypełnionych tradycjami ludowymi organizujemy niezapomniane przyjęcia urodzinowe dla dzieci. Do wyboru są trzy scenariusze przyjęcia urodzinowego:

  1. Izba z piecem - warsztaty kulinarne oraz gry i zabawy z animatorem.

Uczestnicy urodzin stają się gospodarzami naszej kuchni. Ich zadaniem jest wspólne upieczenie ciasteczek, pod okiem prowadzącego, a następnie ich spałaszowanie. Z izby z piecem zabawa przenosi się do pozostałych cześci Etnocentrum, gdzie wraz z animatorem dzieci będą bawić się w dawne gry i zabawy, oraz skorzystają z naszej strefy multimedialnej, która zabierze wszystkich w pełną wrażeń podróż w świat krośnieńskich legend.

  1. Sala warsztatowa - warsztaty rękodzielnicz oraz gry i zabawy z animatorem.

Zapraszamy gości do naszego warsztatu rękodzielniczego, na wspólne zajęcia z wybranej tematyki: bibułkarstwa, hafciarstwa, lalek motanek, malowania na drewnie, wycinanki ludowej. Następnie zabawa przenosi się do pozostałych cześci Etnocentrum, gdzie wraz z animatorem dzieci będą bawić się w dawne gry i zabawy, oraz skorzystają z naszej strefy multimedialnej, która zabierze wszystkich w pełną wrażeń podróż w świat krośnieńskich legend.

  1. Pasternik – gry i zabawy z animatorem.

Zabawę rozpoczniemy w naszej lustrzanej sali Pasternik, w której wyświetlimy projekcję łąki w 4 porach roku. Animator poprowadzi gry i zabawy po dawnemu. Będzie też okazja wirtualnie przymierzyć strój ludowy i pośpiewać piosenki przy użyciu tekstów z Etnokaraoke. Następnie przyjęcie przeniesie się do naszej strefy multimedialnej, gdzie zagramy w tradycyjne gry planszowe i zabierzemy gości w pełną wrażeń podróż w świat krośnieńskich legend.

Szczegóły oferty urodzinowej znajdują się w regulaminie zamieszczonym na stronie interntowej: Urodziny dla dzieci w Etnocentrum.

W ofercie dla dzieci znajdują się także zajęcia w ramach turnusów wakacyjnych i feryjnych. Oferta zajęć jest przygotowywana na każdy sezon. Rodzaj zajęć i warsztatów jest uzależniony od charakterystyki sezonu.ZAGRAJ W GRĘ ETNOMEMORY

Godziny otwarcia:

 

poniedziałek


zamknięte

wtorek

09:00–17:00

środa

09:00–17:00

czwartek

09:00–17:00

piątek

 09:00-19:00

sobota

10:00–19:00

niedziela

10:00–18:00Cena biletów wstępu uzależniona jest od rodzaju wydarzenia.


Szczegółowe informacje oraz harmonogram wydarzeń dostępny jest na stronie internetowej oraz na FB.