Polski Language

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (dla dzieci)

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej to interaktywna placówka, która łączy w sobie charakter muzeum i domu kultury, w której nie sposób się nudzić.


W Etnocentrum czeka na Was bogata oferta warsztatów rękodzielniczych, kulinarnych, rzemieślniczych, tanecznych i śpiewaczych,. To także spotkania z żywą kulturą – z mistrzami śpiewu i rzemiosła, ze znawcami kultury tradycyjnej. To interaktywne spacery po nowoczesnej przestrzeni, podczas których dowiecie się o życiu codziennym i dawnych zwyczajach mieszkańców naszych okolic. Wędrując po budynku, napotkacie wiele niezwykłych miejsc, które dzięki osiągnięciom współczesnej technologii przeniosą Was w podróż do dawnego świata!

We wnętrzach podziemia posłuchacie oryginalnych pieśni, odkrytych w trakcie poszukiwań na Podkarpaciu, a w scenerii dawnego peronu kolejowego obejrzycie stare zdjęcia, odnajdując ślady historii naszego regionu. W sali legend usiądziecie wygodnie w drabiniastym wozie i poznacie jedną z wielu lokalnych opowieści w animowanej, interaktywnej wersji. W sali gier poznacie proces powstawania chleba, korzystając z nowoczesnej gry w technologii kinect, a jeśli cenicie też tradycyjną interakcję – zagracie w kości lub w ciekawą planszówkę! W izbie z piecem korzystając z projekcji w formie video mappingu obejrzycie, krok po kroku, jak powstają proziaki czy inne lokalne smakołyki. Wirtualna przymierzalnia ludowych strojów pozwoli Wam przejrzeć się w lustrze w pięknym, tradycyjnym stroju Łemkini, Pogórzanki czy Krakowiaka. Wszystko to po to, aby pokazać Wam, że kultura i tradycja to bogaty zbiór wiedzy, dorobku materialnego oraz wierzeń, które do dziś stanowią o naszym wspólnym dziedzictwie.

Etnocentrum to także świetne miejsce na zorganizowanie niezapomnianych urodzin swojego dziecka.ZAGRAJ W GRĘ ETNOMEMORY

Godziny otwarcia:

 

czwartek

 

09:00–17:00

piątek

09:00–19:00

sobota

10:00–19:00

niedziela

10:00–18:00

poniedziałek

 Zamknięte

wtorek

09:00–17:00

środa

09:00–17:00Cena biletów wstępu uzależniona jest od rodzaju wydarzenia.


Szczegółowe informacje oraz harmonogram wydarzeń dostępny jest na stronie internetowej oraz na FB.