Polski Language

Szlakiem Dziecięcych Marzeń

Na twarzy starszych powodują tajemniczy uśmiech i zmróżenie oczu - wspomnienia z dzieciństwa są dla nich jak podróż w czasie. Młodsi, choć mają niemal wszystko na wyciągnięcie ręki, z euforią sięgną po te małe przyjemności. Zwiedź Krosno i okolicę szlakiem dziecięcych marzeń – to podróż dla małych i dużych!

Dzięki Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej poznasz legendy i opowieści, które swoim wnukom opowiadały niegdyś babcie, pobawisz się w tradycyjne i dawne zabawy i zakosztujesz smaków dzieciństwa. W odległości  kilku minut jazdy samochodem poznasz smak domowej czekolady i zobaczysz jak powstaje a jeśli słodyczy podczas tej podróży będzie mało… odwiedzisz Muzeum Lizaka. Godzina jazdy dzieli Cię też od spotkania postaci z popularnych bajek dla dzieci.

Etnocentrum - udnek główny

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej – ul. Kolejowa 29a, Krosno;
Obiekt znajduje się przy dworcu autobusowym Krosno, ok. 2 km od Rynku Starego Miasta,
ok. 10 min jazdy samochodem, 30 min pieszo. Przy obiekcie parking.
GPS  49º 41' 39.344" N 21º 44' 52.016" E
https://www.etnocentrum.pl/plWarsztaty w Etnocentrum
Pijalnia Czekolady - Rynek 18, 38-420 Korczyna

Wszyscy, którzy chcieliby poczuć smak prawdziwej i najwyższej jakości czekolady i jednocześnie poznać, na czym polega jej wytwarzanie, zapraszamy do pijalni czekolady M.Pelczar Chocolatier w Korczynie.
Największą atrakcją jest możliwość podziwiania tworzenia czekolady na żywo!W programie oprócz degustacji m.in. proces produkcji czekolady od ziarna do tabliczki, produkcja czekolady na żywo, samodzielne wylewanie lizaków czekoladowych, zdobienie i wylewanie tabliczek czekoladowych i wybijanie monet pamiątkowych. Dodatkowo istnieje możliwość obejrzenia krótkiego filmu „Chocolate Factory” w Kinie 3D.


Obiekt znajduje się w Korczynie w kamienicy Rynek 18, około 5 km od Rynku w Krośnie, około 10 min. jazdy samochodem lub autobusem MKS Krosno, linie 0, 1, 10, 18 http://mks-krosno.pl/
Muzeum Lizaka w Jaśle - ul. Floriańska 42, 38-200 Jasło

To innowacyjny pomysł oparty na chęci przedstawienia szerokiemu gronu odbiorców tradycji jasielskiej produkcji słodyczy. Całość wystawy jest oparta na wrażeniach zmysłów ukierunkowanych odpowiednio przy pomocy odpowiedniego wyposażenia i techniki multimedialnej. Osoba zwiedzająca MUZEUM LIZAKA ma możliwość smakowania surowców i wyrobów, wąchania aromatów, oglądania prezentacji multimedialnych, dotykania urządzeń i samodzielnego tworzenia wzorcowych wyrobów.Dojazd samochodem około 20 min. lub autobusem https://www.e-podroznik.pl/

http://www.uschabinskiej.pl/muzeum_lizaka.html