Polski Language

Bezpłatny cykl warsztatów tanecznych w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Już w maju rusza w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej kolejna edycja bezpłatnych warsztatów tanecznych realizowanych w ramach przedsięwzięcia pn. "Krośnianie krośnianom - warsztaty tradycji"!

Uczestnicy będą uczyć się wykonywania tańców jakie tańczyli nasi dziadowie. Nie są one martwe – wciąż je tańczymy przy okazji różnych imprez. Walczyk, polka, sztajer, oberek - może coś jeszcze...! te nasze tradycyjne z szeroko pojętej Rzeszowszczyzny.

Cykl warsztatów obejmuje 6 spotkań, podczas których uczestnicy skorzystają z wiedzy Mistrza i Pomocnika Mistrza w zakresie tańców ludowych - pana Mariana Ciebiery, oraz pani Ewy Leśniak.

Spotkania w ramach cyklu odbędą się w dniach: 

19 maja, 20 maja w godz. 15:00 - 19:00,
21 maja w godz. 14:00 - 18:00,
16 czerwca, 17 czerwca w godz. 15:00 - 19:00,
18 czerwca w godz. 14:00 - 18:00.

Zajęcia odbywać się będą w budynku Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (ul. Kolejowa 29a, Krosno).

 

Szczegóły warsztatów oraz formularz zapisów znajduje się na stronie internetowej Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej.


------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztaty są częścią przedsięwzięcia pn. "Krośnianie krośnianom - warsztaty tradycji". Założeniem przedsięwzięcia jest zorganizowanie i przeprowadzenie bezpłatnych warsztatów z ornitologii, tańców ludowych, zielarstwa, a także warsztatów muzykanckich i śpiewaczych. O szczegółach przedsięwzięcia można się dowiedzieć na stronie internetowej: https://www.etnocentrum.pl/pl/nmf

 

Przedsięwzięcie jest częścią projektu pn. „Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO” na który Beneficjent - Gmina Miasto Krosno, uzyskał dotację w wysokości 15 328 498,86 PLN realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Lokalnego. Projekt współfinansowany jest w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowanego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców, zgodne z hasłem, które stanowi nadrzędną narrację funduszy norweskich – „Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”.

 

www.norwaygrants.pl  /  www.norwaygrants.org