Polski Language

Bezpłatny cykl warsztatów zielarskich w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

W Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej rusza wiosenna edycja warsztatów zielarskich organizowanych w ramach przedsięwzięcia pn. "Krośnianie krośnianom - warsztaty tradycji"!

 

Podczas warsztatów uczestnicy poznają zioła występujące na naszym terenie – dzikorosnące oraz te, które możemy znaleźć w przydomowych ogródkach i dowiedzą się jak wydobyć ich dobroczynną moc!

 

Cykl warsztatów obejmuje 6 spotkań (każde po około 3 godziny), podczas których uczestnicy skorzystają z wiedzy specjalistek w zakresie zielarstwa – pani Małgorzaty Sroki oraz pani Joanny Półchłopek.

 

Spotkania w ramach cyklu odbędą się w dniach: 27 kwietnia, 28 kwietnia, 19 maja, 20 maja, 16 czerwca, 17 czerwca. Zajęcia będą się odbywać w stałych godzinach: 16:00 - 19:00 w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (ul. Kolejowa 29a, Krosno).

 

Szczegóły warsztatów oraz formularz zapisów znajduje się na stronie internetowej Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztaty są częścią przedsięwzięcia pn. "Krośnianie krośnianom - warsztaty tradycji". Założeniem przedsięwzięcia jest zorganizowanie i przeprowadzenie bezpłatnych warsztatów z ornitologii, tańców ludowych, zielarstwa, a także warsztatów muzykanckich i śpiewaczych. O szczegółach przedsięwzięcia można się dowiedzieć na stronie internetowej: https://www.etnocentrum.pl/pl/nmf

 

Przedsięwzięcie jest częścią projektu pn. „Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO” na który Beneficjent - Gmina Miasto Krosno, uzyskał dotację w wysokości 15 328 498,86 PLN realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Lokalnego. Projekt współfinansowany jest w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowanego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców, zgodne z hasłem, które stanowi nadrzędną narrację funduszy norweskich – „Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”.

 

www.norwaygrants.pl  /  www.norwaygrants.org