Polski Language

Grudniowe pracownie w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej przygotowało ofertę grudniowych pracowni dla dorosłych i dla dzieci!

 

W planie zajęcia dla dorosłych w ramach:

  • pracowni snycerskiej
  • pracowni filcowania wełny
  • pracowni śpiewu tradycyjnego

Na zajęciach ze snycerstwa prowadzonych przez Pawła Armatę, uczestnicy zapoznają się z podstawami pracy z drewnem oraz potrzebnymi do niej narzędziami takimi jak dłuta czy pobijak.
Warsztaty odbywają się we czwartki, początek zajęć o godz. 17:00.

Pracownia filcowania wełny to warsztaty, na których uczestnicy dowiedzą się jak za pomocą technik filcowania na sucho i mokro "malować wełną". Tworzone będą dekoracyjne formy przestrzenne związane z nadchodzącymi świętami bożonarodzeniowymi, m.in. bombki choinkowe czy wełniane kompozycje na tamborku.
Warsztaty odbywają się we czwartki, początek zajęć o godz. 17:00.

W grudniu kontynuowane będą także zajęcia w ramach Pracowni śpiewu tradycyjnegoSpotkania prowadzone przez Aleksandrę Cieślik są okazją do poznania tajników śpiewu tradycyjnego i pieśni ludowych z naszego regionu, szczególnie repertuarem obrzędowym cyklu rodzinnego i kalendarzowego oraz przyśpiewkami i balladami.
Warsztaty odbywają się w piątki, początek zajęć o godz. 17:00.

 

Dla dzieci w wieku szkolnym (6-14 lat) Etnocentrum proponuje warsztaty w ramach:

  • pracowni młodego kucharza
  • pracowni plastyki obrzędowej

Pracownia młodego kucharza to warsztaty kulinarne, które pozwalają dzieciom zapoznać się z podstawami gotowania, a także tradycyjną kuchnią regionalną. Każde zajęcia kończą się degustacją przygotowywanych potraw.
Warsztaty odbywają się w piątki, początek zajęć o godz. 16:00.

Pracownia plastyki obrzędowej w grudniu wypełni się przedświąteczną atmosferą. W tradycji wiejskiej dzieci brały czynny udział w przygotowaniu ozdób choinkowych, aby temu zwyczajowi uczynić za dość, milusińscy zajmą się dekoracjami świątecznymi.
Warsztaty odbywają się w piątki, początek zajęć o godz. 17:30.

 

W ramach cyklu każdej pracowni odbędą się 4 zajęcia według ustalonego harmonogramu. Szczegóły zajmują się na stronie internetowej Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej.

Bilety do zakupu w kasie Etnocentrum (ul. Kolejowa 29a) lub online.