Polski Language

KARPACKIE KLIMATY 2017

Karpackie Klimaty to jedna z największych imprez plenerowych w naszym regionie! Odbywająca się corocznie końcem sierpnia na wspaniałym krośnieńskim Starym Mieście.


 

Karpackie Klimaty, nazwa tej imprezy w pełni oodaje jej charakter! Koncerty, degustacje lokalnych smakołyków, liczne wystawy, wykłady, przedstawienia i szereg innych wydarzeń artystycznych, w które zaangażowane są wszystkie instytucje kulturalne miasta.

Podczas trwania tego święta odbywa się także konkurs na Ulubiony Chleb Krośnian, bieg uliczny o Skarb Portiusa, imprezy w Centrum Dziedzictwa Szkła a wszystko to przy dźwiękach wspaniałej muzyki na żywo i strumieniach lejącego się Tokaju.


Aktualne informacje znajdziesz na profilu facebookowym Karpackie Klimaty.


Przez trzy dni kończącego się gorącego lata nasze miasto odwiedzają goście z całych Karpat - Ukrainy, Węgier, Rumunii, Czech, Słowacji i Polski oraz zaprzyjaźnionych Niemców i Włochów.  Wszystkie delegacje prezentują najstarsze tradycje swoich regionów i najnowsze dokonania swoich artystów.

Przy dźwiękach folkowej muzyki, odwiedzający mogą spróbować niezliczonych karpackich przysmaków, nabyć oryginalne rękodzieło a także degustować wspaniałe węgierskie wina.

Festiwal Win Węgierskich, to impreza zawsze towarzysząca Karpackim Klimatom. Organizowany przez Stowarzyszenie „Portius”, dzięki któremu rynek zamienia się w godnych Księgi Guinnessa rozmiarów salę biesiadną, pełną najlepszych trunków z tradycyjnych węgierskich regionów winiarskich, uzupełnianych przez winiarzy z innych stron Karpat.