Polski Language

Koncert folkowy Orkiestry św. Mikołaja w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej!

7 sierpnia br. w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej odbędzie się koncert Orkiestry św. Mikołaja. Zespół na scenie muzycznej występuje już od 30 lat. W tym czasie zmieniał się zarówno ich skład, instrumentarium, jak i styl muzyczny. Niezmienny pozostał jedynie ich wysoki poziom artystyczny. Przez kolejne trzy dekady swojego funkcjonowania stworzyli ponad dziesięć albumów.

W swoich aranżacjach grupa stosuje instrumenty współczesne, perkusję, gitary oraz nietypowe instrumenty strunowe - cymbały, smyczkowe - skandynawską nyckelharphę oraz całą gamę tradycyjnych instrumentów dętych i perkusyjnych. To one w dużej mierze tworzą specyficzny i niepowtarzalny koloryt brzmienia zespołu. Orkiestra jako jedna z pierwszych kapel wprowadziła do repertuaru muzykę inspirowaną słowiańską muzyką tradycyjną, przede wszystkim polską, łemkowską i huculską i tym inspiracjom pozostała wierna do dziś.

 

Koncert odbędzie się 7 sierpnia, godz. 19:00 na placu przed Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Udział w koncercie jest bezpłatny.

Zapraszamy!


fot. Orkiestra św. Mokołaja/FB/M.Skrzypek