Polski Language

Pracownie rękodzielnicze dla dorosłych w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

W maju Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaprasza dorosłych na warsztaty rękodzielnicze w ramach:

  • pracowni snycerskiej
  • pracowni biżuterii koralikowej
  • pracowni ceramiki

Pracownia snycerska to warsztaty z Pawłem Armatą, na których uczestnicy zapoznają się ze sztuką rzeźbienia w drewnie, a także narzędziami potrzebnymi w pracy snycerza. Te zajęcia nie tylko uczą pracy z drewnem, czy pokazują etapy tworzenia płaskorzeźby. Warsztaty snycerskie to również nauka precyzji i cierpliwości.
Warsztaty odbywają się we czwartki, początek zajęć o godz. 17:00. (2 MAJA WYJĄTKOWO PRACOWNIA ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 16:00).

Na pracowni biżuterii koralikowej uczestnicy poznają tajniki tworzenia pierścionków ze szklanych koralików i nitki. Poprzednie cykle tej pracowni obejmowały naukę przygotowania bransoletek. Kolejnym etapem jest przygotowanie pierścionka do pełnego kompletu własnoręcznie wykonanej biżuterii.
Warsztaty odbywają się we czwartki, początek zajęć o godz. 17:00. (2 MAJA WYJĄTKOWO PRACOWNIA ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 16:00).

Pracownia ceramiki to zajęcia prowadzone przez Bernadetę Ptak-Sowę, właścicielkę pracowni Ptaszyna. Podczas majowej edycji warsztatów uczestnicy przygotują własną ceramikę użytkową oraz podejmą się szkliwienia swoich prac.
Na pracownię ceramiki obowiązują jedynie karnety.
Warsztaty odbywają się w piątki, początek zajęć o godz. 17:30.

 

W ramach cyklu każdej pracowni odbędą się 4 spotkania według ustalonego harmonogramu. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. 

 

Bilety można kupić w kasie Etnocentrum (ul. Kolejowa 29a) lub online. 

 

Zapraszamy!