Polski Language

Pracownie rękodzielnicze i kulinarne w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej w maju

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaprasza na ostatni przed wakacyjną przerwą cykl pracowni rękodzielniczych i kulinarnych dla dzieci i dorosłych!

 

Warsztaty dla dorosłych odbywać się będą we czwartki. W maju będą to zajęcia w ramach:

Pracowni snycerskiej – snycerstwo, czyli dekoracyjna rzeźba w drewnie to rzemiosło artystyczne, które towarzyszy człowiekowi od dawien dawna. Te zajęcia nie tylko uczą pracy z drewnem, czy pokazują etapy tworzenia płaskorzeźby. Warsztaty snycerskie to również zabawa z wyobraźnią, nauka precyzji i cierpliwości.

Pracowni bibułkarstwa – kwiaty z bibuły były dawniej nieodzownym elementem wystroju wiejskiej chaty. Gospodynie wieszały całe girlandy kwiatowe w Świętym Kącie i w formie pająka na suficie. Zimą to bibułkowe dekoracje upiększały i nadawały koloru Izbom. Kwiaty z bibuły i dzisiaj mogą być piękną dekoracją wnętrza, a dzięki instrukcjom rękodzielniczki – uczestnicy przekonają się, że wykonanie takiego bukietu nie musi być szalenie trudne!

 

Zajęcia dla dzieci zaplanowane są na piątkowe popołudnia. Dzieci w wieku szkolnym (6-14 lat) zapraszamy na:

Pracownię młodego kucharza – warsztaty kulinarne  prowadzone pod czujnym okiem instruktora pozwalają dzieciom nauczyć się podstaw gotowania, a pod koniec zajęć degustować przygotowane przez siebie potrawy! W tym miesiącu na zajęciach uczestnicy poznają wykorzystanie owoców w kuchni.

Zajęcia rozpoczynają się o godz. 16:00

Pracownię plastyki obrzędowej – na warsztatach dzieci mają okazję poznać elementy sztuki ludowej i plastyki obrzędowej. Będą poznawać różne dziedziny rzemiosła tradycyjnego wykorzystując takie techniki, jak: malowanie na drewnie, na sztalugach, pracę w glinie, tkanie na mini krosnach tkackich, bibułkarstwo. Zajęcia mają na celu rozwinąć kreatywność, zdolności manualne oraz rozbudzić zainteresowanie kulturą regionu.

Zajęcia rozpoczynają się o godz. 17:30

 

Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się na stronie Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej.

 

Bilety można kupić w kasie Etnocentrum (ul. Kolejowa 29a, Krosno) lub online.

Zapraszamy!