Polski Language

Sąsiedzki Plener Artystów Miejskich - plenery malarskie

Stojąca sztaluga z czystym płótnem w miejskiej przestrzeni może być dobrym miejscem do tego, by podzielić się światem swoją historią, a może też wizją własnego świata.

Lokalne artystki Aneta Kozak i Anna Burdzy-Hejnowicz zapraszają do udziału w Sąsiedzkim Plenerze Artystów Miejskich (SPAM). To spotkania w przestrzeni miejskiej, wspólne rysowanie i malowanie, zawieranie znajomości, rozmowy, wsparcie i zachęcanie, powstawanie unikatowych prac – obrazów i rysunków, wspólna wystawa prac autorów, którzy wyrażą na to zgodę i będą chcieli udostępnić na czas po plenerach swoje prace.

W plenerach może udział wziąć każdy, bez ograniczeń wiekowych i bez wcześniejszych zgłoszeń. Wstęp wolny.

Terminy:

Plener I: 18 maja 2024, godz. 15.00-18.00 / Plac przed Biurem Wystaw Artystycznych
Plener II: 15 czerwca 2024, godz. 13.00-16.00 / Dzielnica Polanka, ul. Decowskiego 46
Plener III: 20 lipca 2024, godz. 15.00-17.00 / Ogródek Jordanowski
Wystawa: październik 2024 / Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1
- Pomysł na pierwszy publiczny Sąsiedzki Plener Artystów Miejskich pojawił się z potrzeby własnej, obserwacji ludzi i rozmów ze znajomymi. Ma służyć ludziom i ich naturalnym, wrodzonym potrzebom uzewnętrzniania, postawienia barwnej kreski, znaku lub kropki nad i. Zasadniczym jego celem jest integracja poprzez sztukę, a także wyrażenie siebie i własnych emocji przy wsparciu dobrych chęci i dużej dozy włożonego serca – tak o inicjatywie mówią jej autorki.

Więcej