Polski Language

Wystawa - "Sacrum i Profanum" w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

W okresie Wielkiego Postu i Wielkanocy Etnocentrum proponuje swoim gościom obejrzenie wystawy rzeźb Piotra Staruchowicza zatytułowanej „SACRUM I PROFANUM”.

Artysta jest samoukiem. Rzeźba towarzyszy mu już od wielu lat, jednak przez większość czasu jako pasja a nie sposób na życie. W 2015 roku Jan Stachyrak, szukający chętnych do wzięcia udziału w organizowanym plenerze rzeźbiarskim, dotarł do Piotra Staruchowicza i go „uruchomił” jak twierdzi sam artysta. Od tego czasu rzeźbiarz regularnie bierze udział w organizowanych plenerach a jego wielkoformatowe prace zdobią i stanowią turystyczną atrakcję np. Odrzechowej, Korczyny czy Dukli. Jest również uczestnikiem organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie Biennale Rzeźby Nieprofesjonalnej im. Antoniego Rząsy. Tematyka prac Piotra Staruchowicza oscyluje głównie wokół postaci świętych oraz osób związanych z historią polski, której jest on pasjonatem.

 

Wernisaż wystawy „Sacrum i Profanum” odbędzie się 1 marca 2024 o godz. 18:00 w Galerii wystaw czasowych w Etnocentrum. Udział bezpłatny.

CZAS TRWANIA WYSTAWY: od 1 marca do 21 kwietnia 2024

MIEJSCE: Galeria wystaw czasowych w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

WSTĘP: wolny, w godzinach pracy instytucji

 

Zapraszamy!