Polski Language

Wystawa rysunków Andrzeja Mleczki w VIVO! Krosno

Spędzanie czasu w centrum uprzyjemni klientom wyjątkowa wystawa, która przedstawi aż 400 rysunków z przekroju ponad 50-letniej twórczości znanego satyryka Andrzeja Mleczki. W dniach 14-18 maja będzie można zobaczyć rysunki artysty na placu centralnym w VIVO! Krosno.

Prace Andrzeja Mleczki w zabawny i dosadny sposób komentują otaczającą nas rzeczywistość. Prezentowany obraz społeczeństwa jest odbiciem jego wad, wad nas samych, na czym łapiemy się po chwili, chichrając się w trakcie oglądania prac komentujących nasz świat, relacje damsko-męskie, życie społeczne, towarzyskie, religijne i polityczne. Jak to bywa zwykle w rysunkach Mleczki – jest ironicznie, dowcipnie, choć także ze skłaniającą do refleksji nutką zadumy.

Artysta, który zadebiutował w roku 1971, jest autorem ponad dwudziestu tysięcy rysunków i ilustracji. Jego prace bawią i zarażają pozytywnymi emocjami. Zbiory jego prac ukazały się w ponad 50 książkach i albumach.

Wiele najważniejszych i najciekawszych rysunków, zarówno czarno-białych, jak i kolorowych, będzie można za darmo oglądać na placu centralnym, w okolicach strefy food court.

Więcej